Úvodní stránka » Výsledky » Archiv výsledků 2016 » Výsledky Zpč. OP VP a finále ligy - 30. 4. 2016

Tři moderní gymnastky TopGym míří na mistrovství ČR

Pořadatelství Západočeských oblastních přeborů v moderní gymnastice se našemu sportovnímu klubu TopGym Karlovy Vary vydařilo po stránce organizační i sportovní. Klára Orlová v kategorii nadějí mladších, kadetka starší Klára Tamchynová a dorostenka Anna Špičková vybojovaly postup na mistrovství České republiky

Z celkového počtu 81 závodnic se přeborů, které byly zároveň finálem Západočeské ligy, za TopGym zúčastnilo 13 moderních gymnastek. Je to pro nás rekordní účast na přeborech. Většina děvčat byly začínající gymnastky, které závodí prvním nebo druhým rokem. Pro ně to bylo hlavně o sbírání zkušeností na mistrovské soutěži a naše naděje se upínaly zejména ke čtyřem zkušeným závodnicím.

Naše děvčata vybojovala celkem 4 medailová umístění. V rámci přeborů zlato získala za sestavy bez náčiní, se švihadlem a s obručí Klára Orlová a stejnou příčku obsadila i ve výsledném hodnocení Západočeské ligy. Klára Tamchynová podala excelentní výkony s obručí, švihadlem a kužely, za přebory i ligu ale nakonec obsadila druhá místa, když jí absolutní vítězství uniklo o těsných 0,2 bodu. Z našich dvou zkušených dorostenek se sestavy, bohužel, nepovedly Kristině Bernatové, která skončila celkově šestá a v lize jí ke vší smůle tak uniklo i třetí místo. Naopak velmi dobrý výkon v sestavách s míčem, obručí a kužely podala Anna Špičková, která si čtvrtým místem na přeborech ještě zajistila účast na mistrovství ČR. Pochopitelně nás mrzí, že ani jedna z našich dorostenek nestála na bedně, protože by si to obě zasloužili, navíc v domácím prostředí. Právě tíha odpovědnosti před karlovarským publikem nepochybně svým dílem přispěla k tomu, že Kristina nesupěla.

Pro míčovou halu KV Areny to byla 30. dubna premiéra tohoto krásného sportu. Po organizační stránce jsme velmi spokojeni a pochvalná slova jsme slyšeli i od plzeňských účastníků. Jsme velmi rádi, že vše klaplo a vyzkoušeli jsme si, že tato hala je pro moderní gymnastiku naprosto vyhovující..

1. / 1. místo  Klára Orlová BN 8,75 • Švihadlo 7,60 • Obruč 7,90 • Celkem 24,25
14. / 10. místo Daniela Jelínková BN 5,85 • Švihadlo 4,80 • Obruč 4,70 • Celkem 15,35
17. / 11. místo Darja Fedunova BN 6,05 • Švihadlo 3,75 • Obruč 4,35 • Celkem 14,15