OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Tréninky moderní gymnastiky

Důležité tréninkové termíny a volna

Trénink ve čtvrtek 20. února se ruší. 

Tréninky pro RSM a TC v období jarních prázdnin budou Po 15-19, Út 17-19 a Pá 15-19 - vše v Hale FC Slavia.


Termín letního sportovního soustředění je 7. - 16. srpna 2020

Soustředění je povinné pro gymnastky všech výkonnostních programů a doporučené pro všechny gymnastky přípravky, které dosáhnou v letošním roce školního věku.


Jarní prázdniny 24. - 28. února 2020. Tréninky přípravky a VP nebudou. Pro SA, RSM a TC upřesníme.

Čtvrtek 9. dubna 2020. Tréninky přípravky nebudou.

V termínech státní svátků počítáme s tréninky pro výkonnostní skupiny SA, RSM a TC. 

Poslední trénink v prvním pololetí bude v úterý 23. června 2020.

Rozlučka před prázdninami bude ve středu 24. června 2020. V kempu Na Špici - Radošov pro gymnastky i rodiče. 


Rozpis víkendových a mimořádných tréninků 

Na první pololetí plánujeme víkendové tréninky každý víkend počínaje 11. lednem až do začátku závodní sezóny, tj. 1. března. 

V období jarních prázdnin proběhne v případě zájmu malý sportovní tréninkový kemp.

Víkendový trénink 11. a 12. ledna 2020

 • Sobota 9:00 - 14:30 (oběd 12:00 - 12:30)
 • Neděle 9:00 - 14:30 (oběd 12:00 - 12:30)

Víkendový trénink 18. a 19. ledna 2020

 • Sobota 9:00 - 16:30 (oběd 12:00 - 12:30)
 • Neděle 9:00 - 14:30 (oběd 12:00 - 12:30)

Víkendový trénink 25. ledna 2020

 • Sobota 9:00 - 15:30 (oběd 12:00 - 12:30)
 • Neděle - nebude

Víkendový trénink 1. a 2. února 2020

 • Sobota 9:00 - 16:30 (oběd 12:00 - 12:30)
 • Neděle 9:00 - 14:30 (oběd 12:00 - 12:30)

Rozpis běžných tréninků moderní gymnastiky

I. pololetí 2020 (leden 2020 - červen 2020)

Tréninky pro Přípravku:

Úterý: 17:00 - 19:00 hodin (SPgŠ)

Čtvrtek: 17:00 - 19:00 hodin (SPgŠ)

Bartová Nela, Bíbová Elissa, Čikošová Valérie, Davidová Tereza, Dvořáková Veronika, Handlířová Lucie, Chorna Yuliia, Ivanova Sofya, Jančová Eliška Nela, Khytik Sofiia, Klausnerová Veronika, Klesová Tereza, Kubernátová Julie, Malá Eliška, Malíková Eliška, Mashoshyna Elyzaveta, Mashoshyna Ieva, Mašková Melanie, Melicharová Stella, Mizjuk Maria, Negreskul Viktoria, Osladilová Adela, Pikl Alexandra Lia, Podroužková Tereza, Semenkova Veronika, Shorná Ela, Straková Valentýna, Suchoverhova Sofija, Šalamounová Ema, Šašková Krystýna, Šenková Marie, Štěpánová Anna, Tintěrová Adéla, Tverytnieva Zlata, Vasilkova Polina, Veličková Zuzana, Volfová Verona, Vondráčková Linda, Wernerová Mia

Tréninky pro Volný program:

Úterý: 17:00 - 19:00 hodin (SPgŠ)

Čtvrtek: 17:00 - 19:00 hodin (SPgŠ)*

Pátek: 17:00 - 19:00 hodin (Hala Slávia - Buldoci) 

Mašková Jana, Plzáková Melinda, Schaferová Magdalena

* místo čtvrtka lze zvolit pondělí

Tréninky pro Tréninkové centrum:

Pondělí: 17:00 - 19:00 hodin (Hala Slávia - Buldoci)

Úterý: 17:00 - 19:00 hodin (SPgŠ)

Pátek: 15:00 - 19:00 hodin (Hala Slávia - Buldoci) 

Sobota a neděle: termíny dle rozpisu

Bernatová Kristina, Bučková Eva, Herianová Kamila, Městecká Vendulka, Soumarová Tereza, Špičková Anna, Tamchynová Klára, Tereshchenko Daria

Tréninky pro Rozvojové středisko mládeže + Sportovní akademii:

Pondělí: 15:00 - 19:00 hodin (Hala Slávia - Buldoci)

Úterý: 17:00 - 19:00 hodin (SPgŠ)

Pátek: 15:00 - 19:00 hodin (Hala Slávia - Buldoci)

Sobota a neděle: termíny dle rozpisu

Bašistová Beáta, Bayerova Eliška, Bendová Jolana, Borovičková Michaela, Čáslavová Natálie, Fedunova Darja, Kopfstein Laura, Kozlova  Nelly, Křížová Viktorie, Laslopová Barbora, Lipovská Vanesa, *Muras Aneta, Orlová Klára, Pachmanová Laura, *Pelcová Aneta, Samareva Alisa, Samarska Vlada, Sattler Elizabeth, *Štavički Mia, *Tokarova Daria, *Yakimets Daniella

* tyto gymnastky mají v pátek trénink pouze do 18:00 hodin.


Tréninkové prostory:

SPgŠ - tělocvična Střední pedagogické školy v Karlových Varech - Drahovicích, Lidická 40. Vchod do tělocvičny je vlevo zahradou kolem školy, pak do spojovací chodby a vlevo směrem k tělocvičnám.


Zvětšit mapu 

Hala Slávia (Buldoci) - tréninková hala v areálu fotbalového stadionu FC Slávia v Drahovicích. Vjezd branou vedle hotelu Martell, zatočit na cestu vpravo a dojet k hale na druhé straně hřiště.


Ustrojení a vybavení na trénink

 1. Tréninkový gymnastický dres nebo legíny (3/4 kalhoty nebo šortky přiléhavého střihu) a triko s krátkým rukávem také přiléhavého střihu (ne typu na aerobik ani krátký top), žádné baletní či jiné sukénky.
 2. Nízké sportovní tmavé ponožky nebo gymnastické špičky (žádné cvičky nebo baletní piškoty).
 3. Barva ustrojení (s výjimkou oddílové soupravy) a ponožek musí být černá nebo tmavě modrá (žádné barevné či s nápisy a obrázky).
 4. Vlasy učesané do drdolu (popř. hladkého culíku nebo copu, odstávající volné vlasy je třeba vysponkovat).
 5. Přezůvky (pantofle, crocsy) pro pohyb v šatně, na chodbě a toaletách.
 6. Dostatek pití, minimálně 500 ml nejlépe neperlivé a zejména neslazené vody.
 7. Mikina a další doplňky pro zahřátí (v hale může být chladno).
 8. Papírové kapesníčky.
 9. Cvičební pomůcky (polštářky, podložky, gumy, závaží, 2 tenisové míčky) dle požadavků v daném tréninkovém programu. 
 10. Předepsané náčiní pro moderní gymnastiku, které odpovídá zařazení do tréninkového programu.
 11. Do obalu na obruč patří pouze náčiní (bez míče) a drobnosti. Míč, tréninkové pomůcky, oblečení a další potřeby noste ve vyhrazené sportovní brašně. Důrazně doporučujeme brašny / batohy které se nosí přes obě ramena. Tréninkové vybavení je poměrně těžké a v tašce přes jedno rameno by docházelo k nežádoucí jednostranné zátěži.
 12. ZAKÁZÁNO je odstávající či volné oblečení, šperky, náramky, náhrdelníky či jiné přívěsky. Namotáním či zaseknutím by mohlo dojít k úrazu. Rovněž je zakázáno vstupovat na trénink se žvýkačkou či bonbony.
 13. Cenné věci nenechávejte v šatně (nezamykají se). Ať si je děvčata vezmou v tašce do tělocvičny (pokud mají s sebou mobilní telefon, musí být ztlumený).

Nevhodně ustrojenou gymnastku má trenér právo nezařadit do tréninku.

Náčiní pro moderní gymnastiku

Každá gymnastka musí mít základní náčiní (švihadlo a obruč) a dále náčiní dle kategorie, do které je zařazena. K tomu postupně ještě náčiní, které ji čeká ve vyšších kategoriích, aby se s ním mohla již seznamovat. Náčiní si musí každá gymnastka nosit s sebou na trénink a náležitě se o něj starat.

Moderní gymnastky zařazené do volného programu, které již mají své sestavy (nebo jim jsou připravovány) musí mít na tréninky veškeré náčiní  - švihadlo, obruč, míč, kužele a stuhu.

Pro nákup náčiní doporučujeme Nataly Sasaki e-shop, nebo je možné využít prodejců, kteří jsou většinou na každých závodech. Při objednávání přes internet se můžete domluvit s dalšími rodiči a podělit o poštovné. Použité náčiní je pak možné prodat novým děvčatům v oddílu, přes Facebookovou skupinu nebo přes webové bazárky.

Při nákupu se držte doporučení níže, popř. nákup náčiní konzultujte s trenéry. Rozhodně neplatí, že dražší je lepší a naopak že levnější bude také stačit.

Švihadlo

Ideální značky AMAYA, cca 350,- Kč. Švihadlo se prodává vždy v délce 3 metry, zkrácení si provedete sami, nebo s naší pomocí / radou. Zkrácené švihadlo musí být zakončené uzlíky, délka švihadla je taková, že když se napne pod chodidla, tak uzlíky končí v podpaží. Zbytek švihadla se odřízne (gymnastce nesmí konce vykukovat z dlaní) a konce zataví, aby se netřepily. Uzlíky je vhodné prošít nití, aby nedošlo k jejich uvolnění. Můžete si vyšít na švihadlo nějakou značku, aby si jej gymnastka poznala. Počítejte s tím, že během roku ze švihadla vyroste a budete muset pořídit nové.

Obruč

Postačuje česká, cca 200,- Kč. Průměr obruče by měl být od země ke kyčlím gymnastky (když připaží pokrčenou rukou, tak pod loket). Obruče se prodávají vždy v neutrální barvě. Obruč je pak třeba barevně polepit (a ozdobit) lepicími páskami (většinou se polepuje k barvě dresu). Vrchní vrstva polepu se provede transparentní izolepou. Pokud si na polep netroufá sama gymnastka (rodiče), obraťte se na trenérku a ona vám někoho doporučí.

Míč

Zde doporučujeme kupovat pouze kvalitní míče, nejlépe SASAKI nebo jinou světovou značku, ceny kolem 2400,- Kč. Velmi důležitá je kvalita jeho povrchu pro lepší manipulaci s ním. Z míče gymnastka sice nevyroste, ale bude potřebovat se změnou sestavy jiný kvůli barvě dresu. Nekupujte míče "junior" s malým průměrem. Gymnastky v přípravce pro začátek mohou po domluvě s trenérem zakoupit obyčejný míč průměru cca 20 cm v hračkářství.

Kužele

Ceny kuželů jsou od 1300,- Kč, doporučujeme tzv. "spojovací". Typ a délku kuželů konzultujte s trenérkou.

Stuha

Vždy je třeba zakoupit zvlášť tyčku a zvlášť stuhu (celkem cca 1200,- Kč). Volitelně lze pak dokoupit náhradní gumový grip, karabinky nebo naviják na stuhu pro rychlejší sbalení.


Dresy pro moderní gymnastiku

Stejně jako náčiní, musí mít moderní gymnastka, která se bude účastnit závodů, svůj dres. Oddílové dresy je možné zapůjčit pouze výjimečně po předchozí dohodě.

Závodní dres pro malé gymnastky stačí jeden (i když cvičí více sestav), pro začátek doporučujeme zakoupit nějaký bazarový. Ceny za bazarové dresy pro začínající gymnastky se dají pořídit v relaci do 1800,- Kč.

Pokud budete chtít pořídit své gymnastce dres nový, můžete si jej nechat ušít na míru. Výhodou je individuální střih, barva i zdobení, je však třeba počítat s odpovídající cenou v relaci 5 až 15 tisíc Kč.

Použité dresy pak opět můžete prodat v rámci oddílu, na webovém bazárku nebo na závodech.

Pořízení dresu vždy konzultujte s trenérkou. 

Kde pořídit dresy:

 • Přes webový bazárek nebo Facebookovou skupinu zaměřenou na prodej dresů.
 • Přímo na závodech, kde bývají nové dresy u prodejců gymnastický potřeb nebo použité dresy vystavují v závodní hale zúčastněné gymnastky.
 • Nechat si ušít na zakázku - rádi vám doporučíme české i ruské výrobce dresů.

Tréninkové programy

Přípravka

Tréninková skupina pro všechny nové gymnastky. Rozsah tréninků je 4 hodiny týdně. Z přípravky děvčata, která dosáhla potřebné úrovně dovedností, postupují po dohodě s rodiči do vyšších tréninkových programů (nejčastěji RSM, popř. SA). Přípravka je určena pro gymnastky do 10 let věku, po překročení této hranice jsou vždy přeřazena minimálně do skupiny VP.

Volný program - VP

Nejnižší stupeň výkonnostního programu. Rozsah tréninků je 6 hodin týdně. Děvčata se učí svoje sestavy, se kterými se účastní vybraných závodů. Program je určen pro gymnastky, které nechtějí / nemohou moderní gymnastiku dělat na vysoké úrovni, ale hlavně pro radost.

Tréninkové centrum - TC

Výkonnostní závodní program určený pro starší gymnastky. Rozsah tréninků je průměrně 10 hodin týdně. Tréninky se sestávají z pravidelných tréninků v rozsahu 8 hodin týdně + víkendových tréninků. Účast na letním sportovním soustředění je nezbytná.

Rozvojové středisko mládeže - RSM

Výkonnostní závodní program určený pro talentované gymnastky. Rozsah tréninků je průměrně 12 hodin týdně. Tréninky se sestávají z pravidelných tréninků v rozsahu 10 hodin týdně + víkendových tréninků. Účast na letním sportovním soustředění je nezbytná.

Sportovní akademie ČSMG - SA

Nejvyšší výkonnostní závodní program určený pro talentované gymnastky. SA je našemu klubu přidělena Českým svazem moderní gymnastiky. V této skupině jsou zařazeny vybrané gymnastky z RSM, které splňují stanovená kritéria. Kromě trénikových poviností RSM se gymnastky ze SA  účastní pravidelných testování a mají rozšířený počet povinných náčiní.


Karlovy Vary 2020: hlavní město moderní gymnastiky

V roce s magickým číslem 2020 bude moderní gymnastika v Karlových Varech již 65 let.

Proto jsme se rozhodli vytvořit pro rok 2020 nové výzvy a přinést do Karlových Varů gymnastiku v opravdu velkém stylu.

více o projektu KV2020

Vzhledem k epidemii koronaviru a vyhlášení nouzového stavu na jaře 2020 a následně i od podzimu 2020 až do jvětna 2021 došlo také k přerušení sportovních aktivit. Proto se náš projekt přesouvá až na rok 2022...

TOP akce 2021

6. - 15. srpna - Letní sportovní soustředění TopCamp | Sportovní hala Tachov

září - Nábor do TopGym Karlovy Vary | termíny a místo budou upřesněny

říjen - Mistrovství ČR v NML-A, NST-A | Hala míčových sportů

říjen / listopad - Carlsbad RG Cup - 9. ročník | Hala míčových sportů

Kalendář akcí a závodů 2020

 • 26 Led 2020

  Lednová vločka - Tábor

  Finální rozpis • závodnice: Bernatová Kristina, Bendová Jolana, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Orlová Klára

 • 07 Bře 2020

  Goodwill Cup - Praha

  Finální rozpis • závodnice: Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Sattler Elizabeth, Laslopová Barbora, Čáslavová Natálie, Kopfstein Laura, Bayerova Eliška, Samareva Alisa, Orlová Klára

 • 05 Zář 2020

  Hobit Cup

  Finální rozpis • závodnice: Muras Aneta, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Pachmanová Laura, Sattler Elizabeth, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Bendová Jolana, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Aldushina Anastasia

 • 12 Zář 2020

  Milevský pohár

  Finální rozpiszávodnice: Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Pachmanová Laura, Bašistová Beáta, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Orlová Klára, Bernatová Kristina

 • 13 Zář 2020

  OIG GYM Cup

  Finální rozpis závodnice: Laslopová Barbora,Bendová Jolana ,Kopfstein Laura, Samareva Alisa, Borovičková Michaela, Fedunova Darja,Orlová Klára,Tamchynová Klára

 • 20 Zář 2020

  Carlsbad RG Cup - Karlovy Vary

  Finální rozpis • nominace: Muras Aneta, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Pachmanová Laura, Sattler Elizabeth, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Kopfstein Laura, Lipovská Vanesa, Borovičková Michaela, Aldushina Anastasia, Samareva Alisa, Herianová Kamila, Fedunova Darja, Soumarová Tereza, Orlová Klára, Tamchynová Klára, Bernatová Kristina

 • 03 Říj 2020

  Plzeňský pohár

  Finální rozpis • závodnice: Kopfstein Laura, Samareva Alisa, Borovičková Michaela, Fedunova Darja, Orlová Klára, Bernatová Kristina

 • 17 Říj 2020

  Chomutovský Pohár

  závodnice: Yakimets Daniella, Muras Aneta, Křížová Viktorie, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Samareva Alisa, Orlová Klára, Bernatová Kristina

 • 18 Říj 2020

  GymCup I

  závodnice: Pachmanová Laura, Bašistová Beáta, Sattler Elizabeth, Bendová Jolana, Lipovská Vanesa, Borovičková Michaela, Fedunova Darja, Tamchynová Klára

 • 24 Říj 2020

  Ústecký Pohár

  závodnice: Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Bendová Jolana, Kopfstein Laura, Samarska Vlada, Borovičková Michaela, Samareva Alisa, Fedunova Darja, Soumarová Tereza, Orlová Klára

 • 31 Říj 2020

  Západočeské oblastní přebory - Chomutov

  nominace: všechny závodnice VP - NML a DOR

 • 01 Lis 2020

  O Hradeckou stuhu

  závodnice: Pachamnová Laura, Křížová Viktorie, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Borovičková Michaela, Samareva Alisa, Orlová Klára, Fedunova Darja

 • 07 Lis 2020

  RG Cup Hradec Králové

  závodnice: Muras Aneta, Yakimets Daniella, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Lipovská Vanesa, Bernatová Kristina, Tamchynová Klára

 • 07 Lis 2020

  Žďárská popelka

  závodnice: Bendová Jolana, Borovičková Michaela, Samareva Alisa, Fedunova Darja, Orlová Klára

 • 14 Lis 2020

  MČR naděje mladší - Hradec Králové

  nominace: závodnice postupující z OP

 • 15 Lis 2020

  MČR dorostenky - Hradec Králové

  nominace: závodnice postupující z OP

 • 21 Lis 2020

  Západočeské oblastní přebory - Plzeň

  nominace: všechny závodnice VP - NNML, KML , KST

 • 05 Pro 2020

  MČR kadetky mladší - Karlovy Vary

  nominace: závodnice postupující z OP

 • 06 Pro 2020

  MČR kadetky starší - Karlovy Vary

  nominace: závodnice postupující z OP

Archív