OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Tréninky moderní gymnastiky


Termín letního sportovního soustředění je 6. - 15. srpna 2021

Soustředění je povinné pro gymnastky všech výkonnostních programů a doporučené pro všechny gymnastky přípravky, které dosáhnou v letošním roce školního věku.Rozpis víkendových a mimořádných tréninků 


Rozpis běžných tréninků moderní gymnastiky

II. pololetí 2021 (září 2021 - leden 2021)

Tréninky pro Přípravku:

Úterý: 17:00 - 19:00 hodin (TC Gejzírpark)

Čtvrtek: 17:00 - 19:00 hodin (TC Gejzírpark)

Tréninky pro Volný program:

Pondělí: 15:00 - 19:00 hodin (Hala Slávia - Buldoci)

Úterý: 16:00 - 19:00 hodin (TC Gejzírpark)

Pátek: 15:00 - 19:00 hodin (Hala Slávia - Buldoci) 

Sobota a neděle: termíny dle rozpisu

Tréninky pro Sportovní akademii a TC:

Pondělí: 15:00 - 19:00 hodin (Hala Slávia - Buldoci)

Úterý: 16:00 - 19:00 hodin (TC Gejzírpark)

Čtvrtek: 15:00 - 19:00 (TC Gejzírpark)

Pátek: 15:00 - 19:00 hodin (Hala Slávia - Buldoci)

Sobota a neděle: termíny dle rozpisu

(Bašistová, Bendová, Fedunova, Kopfstein, Kozlova, Křížová, Laslopová B., Orlová, Samareva, Samarska, Yakimets)


Tréninkové prostory:

TC Gejzírpark - Slovenská 2021/5A, 360 01 Karlovy Vary. Vstup je přes recepci hotelu, vlevo, dolů po schodech.

*mapa níže bude aktualizována


Zvětšit mapu 

Hala Slávia (Buldoci) - tréninková hala v areálu fotbalového stadionu FC Slávia v Drahovicích. Vchod branou vedle hotelu Martell, zatočit na cestu vpravo a dojít k hale na druhé straně hřiště.


Ustrojení a vybavení na trénink

 1. Tréninkový gymnastický dres nebo legíny (3/4 kalhoty nebo šortky přiléhavého střihu) a triko s krátkým rukávem také přiléhavého střihu (ne typu na aerobik ani krátký top), žádné baletní či jiné sukénky.
 2. Nízké sportovní tmavé ponožky nebo gymnastické špičky (žádné cvičky nebo baletní piškoty).
 3. Barva ustrojení (s výjimkou oddílové soupravy) a ponožek musí být černá nebo tmavě modrá (žádné barevné či s nápisy a obrázky).
 4. Vlasy učesané do drdolu (popř. hladkého culíku nebo copu, odstávající volné vlasy je třeba vysponkovat).
 5. Přezůvky (pantofle, crocsy) pro pohyb v šatně, na chodbě a toaletách.
 6. Dostatek pití, minimálně 500 ml nejlépe neperlivé a zejména neslazené vody.
 7. Mikina a další doplňky pro zahřátí (v hale může být chladno).
 8. Papírové kapesníčky.
 9. Cvičební pomůcky (polštářky, podložky, gumy, závaží, 2 tenisové míčky) dle požadavků v daném tréninkovém programu. 
 10. Předepsané náčiní pro moderní gymnastiku, které odpovídá zařazení do tréninkového programu.
 11. Do obalu na obruč patří pouze náčiní (bez míče) a drobnosti. Míč, tréninkové pomůcky, oblečení a další potřeby noste ve vyhrazené sportovní brašně. Důrazně doporučujeme brašny / batohy které se nosí přes obě ramena. Tréninkové vybavení je poměrně těžké a v tašce přes jedno rameno by docházelo k nežádoucí jednostranné zátěži.
 12. ZAKÁZÁNO je odstávající či volné oblečení, šperky, náramky, náhrdelníky či jiné přívěsky. Namotáním či zaseknutím by mohlo dojít k úrazu. Rovněž je zakázáno vstupovat na trénink se žvýkačkou či bonbony.
 13. Cenné věci nenechávejte v šatně (nezamykají se). Ať si je děvčata vezmou v tašce do tělocvičny (pokud mají s sebou mobilní telefon, musí být ztlumený).

Nevhodně ustrojenou gymnastku má trenér právo nezařadit do tréninku.

Náčiní pro moderní gymnastiku

Každá gymnastka musí mít základní náčiní (švihadlo a obruč) a dále náčiní dle kategorie, do které je zařazena. K tomu postupně ještě náčiní, které ji čeká ve vyšších kategoriích, aby se s ním mohla již seznamovat. Náčiní si musí každá gymnastka nosit s sebou na trénink a náležitě se o něj starat.

Moderní gymnastky zařazené do volného programu, které již mají své sestavy (nebo jim jsou připravovány) musí mít na tréninky veškeré náčiní  - švihadlo, obruč, míč, kužele a stuhu.

Pro nákup náčiní doporučujeme Nataly Sasaki e-shop, nebo je možné využít prodejců, kteří jsou většinou na každých závodech. Při objednávání přes internet se můžete domluvit s dalšími rodiči a podělit o poštovné. Použité náčiní je pak možné prodat novým děvčatům v oddílu, přes Facebookovou skupinu nebo přes webové bazárky.

Při nákupu se držte doporučení níže, popř. nákup náčiní konzultujte s trenéry. Rozhodně neplatí, že dražší je lepší a naopak že levnější bude také stačit.

Švihadlo

Ideální značky AMAYA, cca 350,- Kč. Švihadlo se prodává vždy v délce 3 metry, zkrácení si provedete sami, nebo s naší pomocí / radou. Zkrácené švihadlo musí být zakončené uzlíky, délka švihadla je taková, že když se napne pod chodidla, tak uzlíky končí v podpaží. Zbytek švihadla se odřízne (gymnastce nesmí konce vykukovat z dlaní) a konce zataví, aby se netřepily. Uzlíky je vhodné prošít nití, aby nedošlo k jejich uvolnění. Můžete si vyšít na švihadlo nějakou značku, aby si jej gymnastka poznala. Počítejte s tím, že během roku ze švihadla vyroste a budete muset pořídit nové.

Obruč

Postačuje česká, cca 200,- Kč. Průměr obruče by měl být od země ke kyčlím gymnastky (když připaží pokrčenou rukou, tak pod loket). Obruče se prodávají vždy v neutrální barvě. Obruč je pak třeba barevně polepit (a ozdobit) lepicími páskami (většinou se polepuje k barvě dresu). Vrchní vrstva polepu se provede transparentní izolepou. Pokud si na polep netroufá sama gymnastka (rodiče), obraťte se na trenérku a ona vám někoho doporučí.

Míč

Zde doporučujeme kupovat pouze kvalitní míče, nejlépe SASAKI nebo jinou světovou značku, ceny kolem 2400,- Kč. Velmi důležitá je kvalita jeho povrchu pro lepší manipulaci s ním. Z míče gymnastka sice nevyroste, ale bude potřebovat se změnou sestavy jiný kvůli barvě dresu. Nekupujte míče "junior" s malým průměrem. Gymnastky v přípravce pro začátek mohou po domluvě s trenérem zakoupit obyčejný míč průměru cca 20 cm v hračkářství.

Kužele

Ceny kuželů jsou od 1300,- Kč, doporučujeme tzv. "spojovací". Typ a délku kuželů konzultujte s trenérkou.

Stuha

Vždy je třeba zakoupit zvlášť tyčku a zvlášť stuhu (celkem cca 1200,- Kč). Volitelně lze pak dokoupit náhradní gumový grip, karabinky nebo naviják na stuhu pro rychlejší sbalení.


Dresy pro moderní gymnastiku

Stejně jako náčiní, musí mít moderní gymnastka, která se bude účastnit závodů, svůj dres. Oddílové dresy je možné zapůjčit pouze výjimečně po předchozí dohodě.

Závodní dres pro malé gymnastky stačí jeden (i když cvičí více sestav), pro začátek doporučujeme zakoupit nějaký bazarový. Ceny za bazarové dresy pro začínající gymnastky se dají pořídit v relaci do 1800,- Kč.

Pokud budete chtít pořídit své gymnastce dres nový, můžete si jej nechat ušít na míru. Výhodou je individuální střih, barva i zdobení, je však třeba počítat s odpovídající cenou v relaci 5 až 15 tisíc Kč.

Použité dresy pak opět můžete prodat v rámci oddílu, na webovém bazárku nebo na závodech.

Pořízení dresu vždy konzultujte s trenérkou. 

Kde pořídit dresy:

 • Přes webový bazárek nebo Facebookovou skupinu zaměřenou na prodej dresů.
 • Přímo na závodech, kde bývají nové dresy u prodejců gymnastický potřeb nebo použité dresy vystavují v závodní hale zúčastněné gymnastky.
 • Nechat si ušít na zakázku - rádi vám doporučíme české i ruské výrobce dresů.

Tréninkové programy

Přípravka

Tréninková skupina pro všechny nové gymnastky. Rozsah tréninků je 4 hodiny týdně. Z přípravky děvčata, která dosáhla potřebné úrovně dovedností, postupují po dohodě s rodiči do vyšších tréninkových programů. Přípravka je určena pro gymnastky do 10 let věku, po překročení této hranice jsou vždy přeřazena minimálně do skupiny VP.

Volný program - VP

Výkonnostního program moderní gymnastiky. Rozsah tréninků je 11 hodin týdně. Děvčata se učí svoje sestavy, se kterými se účastní vybraných závodů. 

Tréninkové centrum - TC

Výkonnostní závodní program určený pro starší gymnastky. Rozsah tréninků je průměrně 15 hodin týdně. Tréninky se sestávají z pravidelných tréninků + víkendových tréninků. Účast na letním sportovním soustředění je nezbytná.

Sportovní akademie ČSMG - SA

Nejvyšší výkonnostní závodní program určený pro talentované gymnastky. SA je našemu klubu přidělena Českým svazem moderní gymnastiky. V této skupině jsou zařazeny vybrané gymnastky z TC, které splňují stanovená kritéria. Kromě trénikových poviností TC se gymnastky ze SA  účastní pravidelných testování a mají rozšířený počet povinných náčiní.


Karlovy Vary 2020: hlavní město moderní gymnastiky

V roce s magickým číslem 2020 bude moderní gymnastika v Karlových Varech již 65 let.

Proto jsme se rozhodli vytvořit pro rok 2020 nové výzvy a přinést do Karlových Varů gymnastiku v opravdu velkém stylu.

více o projektu KV2020

Vzhledem k epidemii koronaviru a vyhlášení nouzového stavu na jaře 2020 a následně i od podzimu 2020 až do jvětna 2021 došlo také k přerušení sportovních aktivit. Proto se náš projekt přesouvá až na rok 2022...

TOP akce 2021

6. - 15. srpna - Letní sportovní soustředění TopCamp | Sportovní hala Tachov

září - Nábor do TopGym Karlovy Vary | termíny a místo budou upřesněny

říjen - Mistrovství ČR v NML-A, NST-A | Hala míčových sportů

říjen / listopad - Carlsbad RG Cup - 9. ročník | Hala míčových sportů

Kalendář akcí a závodů 2021

 • 20 Srp 2021

  Hobit Cup 2021

  závodnice: finální rozpis Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Pachmanová Laura, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Bendová Jolana, Lipovská Vanesa, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Samareva Alisa, Fedunova Darja, Orlová Klára

 • 04 Zář 2021

  Oblastní přebory Volného programu 2021

  Finální rozpis závodnice: Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Muras Aneta, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Pachmanová Laura, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Sattler Elizabeth, Podroužková Tereza, Aldushina Sofia, Tokarova Daria, Bendová Jolana, Lipovská Vanesa, Samarska Vlada, Kopfstein Laura, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Aldushina Anastasia, Samareva Alisa, Fedunova Darja, Orlová Klára, Soumarová Tereza, Herianová Kamila, Bernatová Kristina

 • 11 Zář 2021

  Goodwill Cup - Praha 2021

  Finální rozpis závodnice: Muras Anera, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Bendová Jolana, Kopfstein Laura, Samarska Vlada, Bayerova Eliška, Lipovská Vanesa, Flaksová Diana 

 • 18 Zář 2021

  OIG GYM Cup 2021

  Finální rozpis závodnice: Laslopová B., Kozlova, Kopfstein, Samareva, Fedunova, Orlová, Bernatová

 • 19 Zář 2021

  O Hradeckou Stuhu 2021

  Finální rozpis Závodnice: Yakimets, Křížová, Bašistová, Podroužková, Bendová

 • 25 Zář 2021

  Plzeňský pohár 2021

  Finální rozpis závodnice: Zemianková, Laslopová R., Yakimets, Křížová, Bašistová Laslopová B., Kozlova, Kopfstein, Bernatová

 • 25 Zář 2021

  Ústecký pohár 2021

  Finální rozpis závodnice: Bendová, Flaksová, Bayerova, Samareva, Fedunova, Orlová, Soumarová

 • 02 Říj 2021

  MČR NML B

  Finální rozpis Závodnice:Bendová

 • 03 Říj 2021

  MČR SEN B

  Finální rozpis Závodnice:Bernatová

 • 23 Říj 2021

  MČR NML A - exhibice

  Finální rozpis Účastice:Všechny gymnastky VP

 • 23 Říj 2021

  MČR NML A - závodnice

  Finální rozpis Závodnice:Laslopová, Kozlova

 • 24 Říj 2021

  MČR NST A - exhibice

  Finální rozpis Účastice:Všechny gymnastky VP

 • 24 Říj 2021

  MČR NST A - závodnice

  Finální rozpis Závodnice:Kopfstein

 • 30 Říj 2021

  MČR NST B

  Závodnice:Samarska, Bayerova, Flaksová

 • 31 Říj 2021

  MČR JUN B

  Finální rozpis Závodnice:Samareva, Fedunova, Orlová

 • 06 Lis 2021

  Milevský pohár 2021

  závodnice: Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Kozlova Nelly, Laslopová Barebora, Bendová Jolana, Kopfstein Laura, Bernatová Kristina

 • 20 Lis 2021

  Carlsbad RG Cup

   nominace: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Muras Aneta, Yakimets Daniella, Pšeničková Vanesa, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Podroužková Tereza, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Bayerova Eliška, Flaksová Diana, Kopfstein Laura, Samareva Alisa, Fedunova Darja, Soumarová Tereza, Orlová Klára, Bernatová Kristina

 • 05 Pro 2021

  ČERT CUP

   nominace: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Muras Aneta, Yakimets Daniella, Pšeničková Vanesa, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Podroužková Tereza, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia

Archív