Úvodní stránka » Sportovní klub moderní gymnastiky » Trenéři a funkcionáři sportovního klubu

Trenéři a funkcionáři sportovního klubu moderní gymnastiky TopGym Karlovy Vary

Jiří Herian - předseda klubu, trenér III. tř. a rozhodčí II. tř.

Jiří Špička - sportovní manažer, trenér III. tř. a rozhodčí III. tř.

Kristina Gudovskikh - choreografka, trenérka III. tř. a rozhodčí II. tř., odborný garant tréninků

Mariia Novikova - choreografka, trenérka II. tř. a rozhodčí II. tř., odborný garant RSM

Natalia Lakšina - choreografka, trenérka III. tř. a rozhodčí III. tř.

Kristina Bernatová - trenérka III. tř.

Anna Špičková - baletní pedagog, trenérka III. tř.

Pavlína Hanková - trenérka III. tř.

Lucie Plzáková Hofmannová - trenérka III. tř.

Zuzana Kopfstein - trenérka*

Miroslava Špičková - trenérka III. tř. a rozhodčí II. tř.

Nora Nyčová - trenérka III. tř. a rozhodčí III. tř.

Jana Adámková - trenérka III. tř. a rozhodčí III. tř.

Romana Salingerová  - trenérka III. tř.

Petra Pelíšková - trenérka III. tř.

* Nové trenérky a instruktorky, které teprve absolvují trenérské zkoušky.

Zastoupení ve vyšších svazových orgánech:

Jiří Herian - předseda Západočeské oblastní komise ČSMG a člen revizní komise ČSMG

Nora Nyčová

„Pro své spolužáky na základní škole byla Nora synonymem pro gymnastiku"

S gymnastikou začínala v pěti letech v oddíle sportovní gymnastiky, ve třetí třídě ZŠ přešla k moderní (tehdy spíše rytmické) gymnastice, kde propadla kouzlu kombinace gymnastických a tanečních prvků tohoto u nás výhradně ženského sportu. Po dalších dvou letech natrvalo zakotvila v oddíle TJ Rudá hvězda, kde vyzkoušela různé směry a výkonnostní skupiny. V roce 1983 obsadila spolu s dalšími děvčaty z oddílu 1. místo v pódiových skladbách rytmické gymnastiky na mistrovství ČR. I když byly tréninky trochu psychicky náročné kvůli přísnému vedení trenérky, dodnes Nora Nyčová obdivuje její nesmírné nadšení pro tento sport, které ji dále motivovalo nejen ke cvičení, ale později i k trénování. Jak Nora Nyčová sama říká, odměnou jí kromě úspěchů na celostátní úrovni a zahraničních přehlídkách byla i krása tohoto sportu a určitou motivací v příslušném věku jistě byl i zájem opačného pohlaví o tento ladný sport.

Nora Nyčová moderní gymnastiku cvičila aktivně až do svých 19 let, kdy nastoupila na vysokou školu. Po studijní odmlce začala opět cvičit a vystupovat se ženami v Karlových Varech, a to již v oddílu moderní gymnastiky TJ Slavia Karlovy Vary. Tak, jak postupně její kamarádky přestávaly cvičit, přicházela malá děvčata od známých, kterým začala předávat své zkušenosti jako trenérka.

Dnes trénuje v karlovarském oddíle moderní gymnastky již patnáctým rokem a obdivuje na nich krásu pohybu a dovednost ovládání celého těla. Trénování pro Noru Nyčovou představuje formu relaxace a úspěchy svěřenkyň jsou spolu se šťastným úsměvem v očích jejích gymnastek, její největší odměnou. Díky rozhodcovským zkouškám zastupuje oddíl také jako rozhodčí moderní gymnastiky.

Na karlovarském oddílu moderní gymnastiky si Nora Nyčová nejvíce cení, že přes všechny problémy a potíže, které nutně s organizací zájmového kroužku souvisejí, se díky dovednostem starších gymnastek a podpoře jejich nadšených rodičů daří dosahovat výsledků srovnatelných s jinými oddíly disponujícími o třídu lepším zázemím.

V hodnocení letošní sezony vyzdvihuje 4 nejlepší závodnice oddílu, z nichž 3 postoupily na mistrovství ČR. Jsou to děvčata, která to s gymnastikou myslí vážně a která vědí, že úspěch není jen záležitostí trenérky, ale především jejich vlastní píle. Následující sezonu vyhlíží Nora Nyčová s naději na nový začátek oddílu po problémech způsobených odchodem bývalé hlavní trenérky. Těší se na nábor a nová děvčata, se kterými bude moci postavit třeba i pódiovou skladbu a zkušenější závodnice volného programu jednotlivců by ráda na MČR dovedla alespoň do první desítky.

Miroslava Špičková

„Její rovný a mateřský přístup ke gymnastkám, bez ohledu na to jak dobré podávají výkony, je obdivuhodný"

S gymnastikou začínala roku 1978, kdy prvně navštívila oddíl moderní gymnastiky při Domu pionýrů ve Strakonicích. Bohužel, její trenérka odešla po třech letech na mateřskou dovolenou, a protože tenkrát, stejně jako dnes, se další trenéři hledají těžce, oddíl skončil. A tak plynule přešla do Sokola, kde se dalších 5 let věnovala trochu odlišnému sokolskému cvičení. První trenérka Mirky Špičkové byla zpětným pohledem skvělá v tom, že ji výborně naučila základům moderní gymnastiky. A mít od počátku opravdu dobrý základ a správnou techniku, to je něco, co dnes dokáže i díky trenérské pozici plně ocenit.

Na moderní gymnastice si cení ladnost pohybů a souhru těla s hudbou a náčiním. Vždy pozná a ocení tu nádheru, když je závodnice plně „ponořena" do své sestavy, hudby i choreografie. Nicméně Mirku Špičkovou v současné době na tomto sportu trošku mrzí zbytečné navyšování obtížností techniky těla, které dle jejího názoru leckdy hraničí až s výkony hadích žen. Původní záměr tohoto sportu jistě nebyl o nepřirozeném otáčení páteře či velkých kloubů, a tak i jako trenérka bude doufat, že se již brzy dočkáme změn spíše ve prospěch složky taneční a umělecké.

K trénování se Mirka Špičková dostala díky své dceři Anně, která začala karlovarský oddíl moderní gymnastiky navštěvovat. Po nějaké době začal oddíl hledat výpomoc k nejmenším děvčátkům na tzv. přípravce a tak to vzhledem ke svým začátkům i současnému působení její dcery byla jasná volba. Navíc může využít i svoji profesi nutriční specialistky a dbát na správnou životosprávu svých svěřenkyň.

Na oddílu moderní gymnastiky TJ Slavia oceňuje skutečnost, že i přes velmi omezené možnosti odborného vedení, oproti oddílům v Praze nebo třeba Plzni, stále dokazuje kvality svých závodnic a tím také kvality všech trenérek, které kdy v oddílu pracovaly. Také v tomto oddíle velmi úzce spolupracují rodiče závodnic a to je mnohdy to nejdůležitější. A jak Mirka Špičková podotýká, u jiných oddílů zřídka vídané. Je pro ni radost vést děvčata, když má v zádech takovou podporu, jakou dokáží rodiče poskytnout ať už cestováním a doprovodem po závodech, zajištěním organizace a webových stránek nebo i jen dobrou náladou.

 

Výsledky

Výsledky Milevský pohár - 3. 3. 2018

4.3.2018

Milevský pohár jsou nejenom první závody...

» číst dál

Výsledky Memoriál Milady Duckeové Mariánské Lázně - 2. 4. 2017

2.4.2017

Svým výkonem nám udělala radost Barbora Laslopová...

» číst dál

Výsledky Zpč. liga 1. kolo - 2. 4. 2017

2.4.2017

Výkon našich děvčat odpovídal předpokladům...

» číst dál

Výsledky Milevský pohár - 1. 4. 2017

1.4.2017

Vzhledem k novým pravidlům moderní gymnastiky...

» číst dál

archiv


Odkazy:

Jsme členy Českého svazu moderní gymnastiky

Český svaz moderní gymnastiky

Územně patříme do Západočeské oblasti moderní gymnastiky

Západočeská oblast moderní gymnastiky

Jsme členy Sportovní unie Karlovarska / České unie sportu

Sportovní unie Karlovarska - ČUS


Gymnastické potřeby nakupujeme na

Natalyshop-SasakiOtevřené tréninkové programy TopGym 2018

Rozvojové středisko mládeže
ČSMG

Tréninkové centrum 
TopGym Karlovy Vary

Open Top Weekend
Karlovy Vary


Kontaktujte nás:

Telefon+420 602 495 191

E-mailinfo@gymnastika-kv.cz

Facebookhttps://www.facebook.com/
TopGymKarlovyVaryModerniGymnastika


Carlsbad RG Cup

web Karlovarského poháru, mezinárodních závodů v moderní gymnastice, které pořádá naš sportovní klub moderní gymnastiky


Sportovní klub moderní gymnastiky TopGym Karlovy Vary navazuje na svoji činnost v původním oddíle moderní gymnastiky TJ Slavia Karlovy Vary. Moderní gymnastika má v Karlových Varech dlouholetou tradici od roku 1955 a její závodnice dosahují v tomto krásném olympijském sportu skvělých výsledků. Jsme rádi za váš zájem o moderní gymnastiku a děkujeme všem, kteří nás podporují.

„Moderní gymnastika, jako sport spojující eleganci těla a zdraví pohybu, přirozeně patří do Karlových Varů a celého lázeňského regionu, kde se historicky snoubí léčivá síla přírody a krása lázeňských měst.“