0 Kč

Profil sportovního klubu moderní gymnastiky Top Gym Karlovy Vary

Sportovní klub moderní gymnastiky Top Gym Karlovy Vary byl založen v roce 2015 na základě osamostatnění původního oddílu moderní gymnastiky TJ Slavia Karlovy Vary a za dobu svého působení jeho závodnice dosáhly mnohých úspěchů na domácí i mezinárodní úrovni.

Sportovní klub Top Gym se věnuje sportovní výchově dívek ve věku od 4 let, zkušené moderní gymnastky obvykle svojí závodní kariéru završují kolem osmnáctého roku věku.

Tréninkový a závodní program se orientuje na prestižní „Volný program“ linie A i B. Oddíl se též věnuje skupinovým skladbám.

Sportovní klub moderní gymnastiky Top Gym Karlovy Vary tvoří v posledních letech stabilně kolem 50 moderních gymnastek a přes 10 trenérů, rozhodčích, baletní pedagog a manažer klubu. Trenérka, Miroslava Špičková, byla oceněna titulem „trenérka roku Karlovarska 2013 a 2017“, závodnice Kristina Bernatová titulem "Úspěšný sportovec Karlovarska 2014, 2019 a 2021" a Alisa Samareva "Úspěšný sportovec Karlovarska 2021".

Za dobu existence TopGym Karlovy Vary a předchozího působení oddílu TJ Slavia Karlovy Vary nasbíraly jeho závodnice stovky medailí na pohárových i mistrovských soutěžích v ČR i zahraničí. Závodnice oddílu pravidelně dosahují úspěchů na oblastních přeborech a postupují na mistrovství ČR. Tereza Paálová v roce 2009 obsadila 1. místo na MČR v kombinovaném programu kategorie žen. V roce 2019 získaly Kristina Bernatová a Anna Špičková bronz a 3.místo na MČR dvojic. Kristina Bernatová pak medailový úspěch zopakovala na MČR Seniorek B v roce 2021, kde obsadila 3.místo v sestavě s míčem a přivezla tak do Karlových Varů první medili z MČR Volného programu. V tomtéž roce získala 1.místo a titul Mistryně ČR ve víceboji a sestavě s míčem Alisa Samareva v kategorii juniorek B. V roce 2022 vybojovaly na MČR společných skladeb naše gymnastky NNML A "Halloween" ve složení Beáta Bašistová, Vanesa Pšeničková, Barbora Šedá (GSK Ústí nad Labem) a Daniella Yakimets bronzové 3.místo, dvojice NML Barbora Laslopová a Nelly Kozlova pak 1.místo a další titul Misytryň ČR pro náš klub.

V Karlových Varech pořádáme pravidelně významné sportovní akce, jako Vánoční exhibice, Regionální závody Západočeské ligy, Přebory Západočeské oblasti, Mistrovství České republiky a především „Carlsbad RG Cup“ velké mezinárodní závody v KV Areně, které jsou jednou z nejlépe hodnocených akcí tohoto druhu v ČR.

Sportovní klub moderní gymnastiky Top Gym Karlovy Vary má velmi dobré materiální zázemí, podporu veřejného i soukromého sektoru a dobré jméno na republikové úrovni. Předseda oddílu, Jiří Herian, vykonává funkci předsedy Západočeské oblasti moderní gymnastiky.

Klub moderní gymnastiky je též aktivní v oblasti své propagace prostřednictvím webových stránek, článků v regionálních tištěných médiích i účastí ve vysílání Českého rozhlasu či České televize.

 

Carlsbad RG Cup

Logo RG Cup 2015 color.png

mezinárodní závody v moderní gymnastice

V roce 2021 proběhl již 9. ročník, zveme vás na jubilejní 10. ročník který je naplánován na
4. a 5. června 2022.


mezinárodní závody Carlsbad RG Cup probíhají za finanční podpory
Statutárního město Karlovy Vary a Karlovarského kraje

TOP akce 2022

11. a 25. ledna - Nábor do TopGym Karlovy Vary | Hala TC Gejzírpark

4. a 5. června - Carlsbad RG Cup - 10. ročník | KV Arena

5. - 14. srpna - Letní sportovní soustředění TopCamp | Sportovní hala Tachov

13. a 20 září - Nábor do TopGym Karlovy Vary | Hala TC Gejzírpark

Kalendář akcí a závodů 2022

  • 20 Lis 2022

    MČR DT

    Finální rozpis Závodnice:DT NML, NST, SEN

  • 19 Lis 2022

    MČR SS

    Finální rozpis Závodnice:Halloween

  • 12 Lis 2022

    SS - Rycon Cup

    Finální rozpis Závodnice: Večerníček, Halloween, všechny dvojice/trojice

  • 06 Lis 2022

    SS - Porta Bohemica Cup

    Finální rozpis Závodnice: Večerníček, Halloween, všechny dvojice/trojice

  • 05 Lis 2022

    SS - Oblastní přebor společných skladeb

    Finální rozpis Závodnice: Večerníček, Halloween, všechny dvojice/trojice

  • 28 Říj 2022

    SS - Pohár Královny Elišky

    Finální rozpis Závodnice: Večerníček, Halloween, všechny dvojice/trojice

  • 23 Říj 2022

    SS - O pohár víly Mon Peri

    Finální rozpis Závodnice: Večerníček, všechny dvojice/trojice

  • 15 Říj 2022

    SS - Cena města Chomutova

    Finální rozpis Závodnice: Večerníček, Halloween, všechny dvojice/trojice

  • 05 Čer 2022

    Carlsbad RG Cup 2022 - NEDĚLE

    závodnice: Všechny gymnastiky VP i Mini, které zvládnou předepsaný počet sestav pro svou věkovou kategorii

  • 04 Čer 2022

    Carlsbad RG Cup 2022 - SOBOTA

    závodnice: Všechny gymnastiky VP i Mini, které zvládnou předepsaný počet sestav pro svou věkovou kategorii

  • 29 Kvě 2022

    MČR NST A

    Závodnice: Kopfstein

  • 28 Kvě 2022

    MČR NML A

    Závodnice: Bašistová, Laslopová B., Kozlova

  • 21 Kvě 2022

  • 15 Kvě 2022

    MČR NST B

    závodnice: Aldushina Sofia, Bendová Jolana, Samarska Vlada

  • 14 Kvě 2022

    MČR JUN B

    závodnice: Darja Fedunova, Diana Flaksová

  • 07 Kvě 2022

    Milevský Pohárek 2022

    závodnice: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Yakimets Daniella, Bašistová Beáta, Laslopová Barebora, Bendová Jolana, Kopfstein Laura, Bernatová Kristina

  • 01 Kvě 2022

    Oblastní přebory Volného programu 2022 - NEDĚLE

    závodnice: Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Orlová Klára, Bernatová Kristina

  • 30 Dub 2022

    Oblastní přebory Volného programu 2022 - SOBOTA

    závodnice: Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Yakimets Daniella, Bendová Jolana, Aldushina Sofia, Tokarova Daria, Samarska Vlada

  • 24 Dub 2022

    Chomutovský pohár 2022 - neděle

    závodnice: Sofiya Cherepanova, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Orlová Klára, Bernatová Kristina

  • 23 Dub 2022

    Chomutovský pohár 2022 - sobota

    Závodnice: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Pšeničková Vanesa, Yakimets Daniella

  • 09 Dub 2022

    Goodwill Cup - Praha 2022

    Finální rozpis • Závodnice: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Pšeničková Vanesa, Yakimets Daniella, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja

  • 03 Dub 2022

    AJUR Cup 2022

    Finální rozpis • závodnice: Zemianková Emma, Yakimets Daniella, Pšeničková Vanesa, Kopfstein Laura, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Bernatová Kristina

  • 02 Dub 2022

    Memoriál Aleny Fialové 2022

    Finální rozpis • závodnice: Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada,

  • 26 Bře 2022

    Monet Cup 2022

    Finální rozpis • závodnice: Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Bernatová Kristina

  • 19 Bře 2022

    Milevský pohár 2022

    Finální rozpis • závodnice: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barebora, Kopfstein Laura, Bernatová Kristina

  • 13 Bře 2022

    Hobit Cup 2022

    Finální rozpis • závodnice: Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Muras Aneta, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Bernatová Kristina

  • 05 Bře 2022

    Kontrolní trénink 2022

    závodnice: Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Muras Aneta, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Bernatová Kristina

Archív