OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Karlovarský lázeňáček nám zajistil tři stříbra

V sobotu 21. března uspořádal náš oddíl moderní gymnastiky TJ Slavia Karlovy Vary druhý ročník závodů v moderní gymnastice pod názvem „Karlovarský lázeňáček“, jehož se zúčastnilo celkem 96 závodnic.

Závody tentokrát proběhly v hale FC Buldoci v Drahovicích a prostředí opět bohužel jako loni na BK Lokomotiva nebylo zcela vyhovující. Alespoň zde byl vyšší strop, což bylo pro závodnice to nejdůležitější. Halu se opět za pomoci rodičů podařilo skvěle připravit. Za to jim patří dík. Dopolední část byla znovu vyhrazena základnímu programu a oddílům z Karlovarského kraje, odpoledne pak proběhlo první kolo Západočeské ligy ve volném programu, která letos vstupuje do druhého ročníku.

Připomínáme, že loňský Lázěňáček nám přinesl 13 medailí a zopakování takového úspěchu jsme letos rozhodně nečekali. Důvody je třeba vysvětlit. Loňský rok byl výjimečně úspěšný, a ač se budeme letos také snažit, víme, že ne vždy se daří napořád. Některá děvčata přešla do vyšší kategorie, některá dokonce na základě loňských výsledků do vyšší závodní obtížnosti, máme i nové gymnastky, které absolvovaly své závody vůbec poprvé a máme i více závodnic ve volném programu, což znamená připravit více sestav. A jak se nám v průběhu závodů potvrdilo, naše plzeňské soupeřky také nezahálely a jak se říká, šly výkonnostně nahoru.

Základní program

V dopolední části Karlovarského lázeňáčku se představilo ve startovním poli 34 závodnic, z toho za náš oddíl 9 moderních gymnastek. Jako první v kategorii 0.B předvedla akrobacii a sestavu bez náčiní pětiletá Viktorka Petříková, která je v oddíle nováčkem. V další kategorii 0.A za nás bojovala děvčata ročníku 2008 – Markéta Švestková, Zuzana Volfová, Vanesa Würknerová a Michaela Borovičková, přičemž pro poslední zmíněnou to byla závodní premiéra. Ročníky 2006 až 2007 mají již k sestavě bez náčiní i sestavu se švihadlem. V kategorii I.B (2007) tedy nastoupila Karolína Kaplanová a Evelina Madenova, v  kategorii I.A nás reprezentovala o rok starší Kamila Herianová. Základní program lázeňáčku končil u kategorie II., kde naše barvy hájila s obručí a se švihadlem Linda Rybáková.

Všechna děvčata své sestavy odcvičila se ctí, všechny je dokončily a to je důležité. Soupeřkami jim byly moderní gymnastky z DDM Karlovy Vary a GSK 2. ZŠ Mariánské Lázně, které se základnímu programu dlouhodobě intenzivně věnují a letos nás doslova převálcovaly. Mariánky „vyrabovaly“ připravené medaile a my se museli spokojit s jedním stříbrem, o které se zasloužila Kamila Herianová. Dobře se rovněž na čtvrtém místě umístily ve svých kategoriích Markéta Švestková a Karolína Kaplanová. Ale my říkáme nevadí. Uznání našich trenérek zaslouží všechny závodnice už za svoji snahu vstoupit na tak velký koberec. Věřím, že pro rodiče byla právě ta jejich holčička vždy ta nejlepší, nejkrásnější a radost z toho co předvedla, byla cennější než medaile, která bude určitě někdy příště, pokud budou děvčata stále poctivě trénovat.

Volný program

Po vyhlášení výsledků dopolední části přišel na řadu volný program a Západočeská liga. Letos se počet účastníků ligy zvýšil, takže na startovních listinách figurovalo celkem 62 moderních gymnastek ze 7 oddílů Karlovarského a Plzeňského kraje. Naše barvy hájilo 9 závodnic, z nichž nejmladší byla pětiletá Laura Kopfstein.

Při zahájení odpolední části jsme odměnili naši dorostenku Kristinu Bernatovou, která byla večer před závody oceněna Sportovní unií Karlovarska titulem „Úspěšný sportovec roku 2014“. Gratulaci a malý dárek jí předal neméně úspěšný sportovec Petr Kopfstein, reprezentant ČR, mistr světa v akrobatickém létání, člen RedBull AirRace Challenger a hlavně pyšný tatínek malé Laury. Jsme rádi, že náš oddíl má nejen úspěšné moderní gymnastky, ale i podporu úspěšných sportovních osobností.

V první kategorii I.B - naděje nejmladší jsme s nadšením sledovali vůbec první závodní představení sestavy bez náčiní Laury Kopfstein. Byla úžasná, a oceňujeme, že i přesto, že docvičila dřív, což se malým běžně stává, dobře dbala předchozích pokynů trenérek a neodešla z koberce. Laura si vše moc užila a těšíme se na její další závody.

Následovala kategorii I.A - naděje nejmladší, které již měly dvojboj. Naše jediná reprezentantka v této kategorii Darja Fedunova dobře zajela „beznáčko“ i sestavu se švihadlem. Darja při cvičení vypadá velmi pěkně, zpevněně a disciplinovaně. To je velké plus a tak, jak bude postupně lépe zvládat techniku, bude se jistě zlepšovat i její umístění.

Ze základního programu do volného přešly tři naděje mladší – Daniela Jelínková, Klára Pelíšková a Veronika Zrůstová. Ty jsme viděli v kategorii II.B v sestavách bez náčiní a s obručemi. Všechna tři děvčata předvedla své sestavy bez větších chyb, byl na ně pěkný pohled a bylo vidět, že radost z vystoupení výrazně převažovala nad nervozitou. Danielka cvičí s úsměvem a odpovědně, Klárka má skvělý výraz a Verča zase rozsahy. Po odcvičení u nich panovala spokojenost a také se těšíme, jak letos budou postupně zlepšovat své dovednosti a tím i výsledky. Děvčata jsou navíc skvělá i jako kolektiv, umí se povzbuzovat i vzájemně si pomáhat.

Osmiletá Klára Orlová v kategorii II.A - naděje mladší byla první naší závodnicí , která již roční zkušenosti ve volném programu má. Čekal na ni trojboj a bohužel, svůj výkon v cenný kov tentokrát nepřetavila. Klára začala výborně v sestavě bez náčiní, v nové sestavě se švihadlem se však již dostavily chybičky a nakonec přišla smůla v obruči, která jí po ztrátě koncentrace a velké chybě utekla za závodní plochu. Velké bodové srážky bohužel znamenaly poslední místo. Ale i to ke sportu patří a jsme velmi rádi, že to Klára uměla vzít sportovně a s úsměvem. Příště už určitě bude ve skvělé formě.

Naopak o veliké překvapení a radost nás všech se postarala v kategorii IV. - kadetky starší Klára Tamchynová. Ačkoliv na ni v kategorii kadetek starších čekalo dvanáct silných soupeřek, z toho „papírově“ polovina minimálně stejně dobrých, excelentně zabodovala. Celkem dobře začala s kužely, perfektní byla sestava se švihadlem a díky obruči si zajistila stříbrnou medaili. Pochvalu zaslouží i dobrý výkon druhé kadetky Darii Komarove, která se technicky velmi zlepšila a osmé místo je moc pěkné.

Třetí stříbro do oddílové sbírky dodala zkušená šestnáctiletá dorostenka Kristina Bernatová. Ve startovním poli kategorie V. – dorostenky v konkurenci dalších tří závodnic zaostala za jedinou vážnou soupeřkou z Plzně, Kateřinou Kocovou, jen těsně o 0,55 bodu, což potvrzuje, že je ve skvělé formě. Jenom sestavu s míčem nezajela Kristina ke své spokojenosti. Jinak s obručí i kužely excelovala. Kristina nejen že skvěle reprezentuje náš oddíl, ale je i vzorem pro naše malé závodnice.

Zhodnocení na závěr

I když by se ve světle předchozího ročníku mohly tři medaile jevit jako neúspěch, my to tak vůbec nevnímáme. Podmínky, za kterých jsme je vybojovali, byly zcela odlišné, a proto to nelze úplně srovnávat. Navíc, nezávodíme jenom pro medaile ale hlavně pro radost, která na našich gymnastkách byla tentokrát opravdu vidět, a to i u těch, které třeba skončily na posledním místě, na rozdíl od jejich lépe umístěných a přesto očividně nespokojených gymnastek. Je vidět, že dobře vytvořený kolektiv gymnastek funguje a ty starší jsou vzorem a podporou mladším a naopak ty mladší zase velkou motivací pro ty starší a zkušenější.

Zúčastněným oddílům jsme připravili dobré závodní podmínky a věřím, že všichni odjížděli spokojeni. Pravda, nebyly pro takový závod zcela vyhovující, v rámci ligy ale postačovaly. Nicméně bude skvělé, až příští rok uspořádáme Karlovarský lázeňáček  v nové míčové hale u KV Areny.

A úplně nakonec, nikoliv však nedůležitě, bych chtěl jménem oddílu poděkovat všem rodičům a přátelům, kteří s přípravou a organizací závodů pomohli. Tatínkové zejména stěhovali, montovali, připravovali a maminky pekly občerstvení a zajišťovali obsluhu. Děkujeme i hudební režii, hlasatelům, zdravotnímu dozoru a dalším. Zvláštní poděkování patří Janu Pelíškovi a Petru Kopfsteinovi, kteří nad rámec vlastnoruční pomoci podpořily oddíl sponzorstvím ze strany jejich firem.

Jiří Herian

Výsledky ZP - 0.B 2009 a mladší (5 startujících):

5. místo  Viktorie Petříková BN 6,333 • Akrobacie 4,500 • Celkem 10,833

Výsledky ZP - 0.A 2008 (10 startujících):

4. místo  Markéta Švestková BN 7,533 • Akrobacie 7,833 • Celkem 15,367
7. místo Michaela Borovičková BN 7,167 • Akrobacie 7,700 • Celkem 14,867
8. místo Zuzana Volfová BN 7,233 • Akrobacie 7,467 • Celkem 14,700
10. místo Vanes Würknerová BN 6,067 • Akrobacie 5,933 • Celkem 12,000

Výsledky ZP - I.B 2007 (7 startujících):

4. místo  Karolína Kaplanová BN 6,867 • Švihadlo 7,000 • Celkem 13,867
7. místo Evelína Madenova BN 3,900 • Švihadlo 3,933 • Celkem 7,833

Výsledky ZP - I.A 2006 (3 startující):

2. místo  Kamila Herianová BN 5,100 • Švihadlo 7,267 • Celkem 12,367

Výsledky ZP - II. 2004 - 2005 (3 startující):

8. místo  Linda Rybáková Obruč 5,300 • Švihadlo 7,067 • Celkem 12,367

Výsledky VP - I.B NNML 2008 a mladší (14 startujících):

13. místo  Laura Kopfstein BN 4,900 • Celkem 4,900

Výsledky VP - I.A NNML 2007 a mladší (9 startujících):

7. místo  Darja Fedunova BN 7,000 • Švihadlo 4,700 • Celkem 11,700

Výsledky VP - II.B NML 2005 - 2006 dvojboj (9 startujících):

6. místo  Veronika Zrůstová BN 6,750 • Obruč 6,050 • Celkem 12,800
7. místo  Klára Pelíšková BN 6,600 • Obruč 5,650 • Celkem 12,250
9. místo  Daniela Jelínková BN 6,500 • Obruč 5,350 • Celkem 11,850

Výsledky VP - II.A NML 2005 - 2006 trojboj (8 startujících):

8. místo  Klára Orlová BN 8,350 • Švihadlo 6,550 • Obruč 4,300 • Celkem 19,200

Výsledky VP - IV. KST 2000 - 2002 trojboj (13 startujících):

2. místo  Klára Tamchynová Kužele 9,000 • Švihadlo 8,600 • Obruč 9,200 • Celkem 26,800
8. místo Daria Komarova Kužele 7,900 • Švihadlo 9,000 • Obruč 7,650 • Celkem 24,550

Výsledky VP - V. DOR 1999 a starší trojboj (4 startující):

2. místo  Krisitina Bernatová Kužele 11,200 • Míč 9,200 • Obruč 11,750 • Celkem 32,150
Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

  Napište první komentář!

Karlovy Vary 2020: hlavní město moderní gymnastiky

V roce s magickým číslem 2020 bude moderní gymnastika v Karlových Varech již 65 let.

Proto jsme se rozhodli vytvořit pro rok 2020 nové výzvy a přinést do Karlových Varů gymnastiku v opravdu velkém stylu.

více o projektu KV2020

Vzhledem k epidemii koronaviru a vyhlášení nouzového stavu na jaře 2020 a následně i od podzimu 2020 až do jvětna 2021 došlo také k přerušení sportovních aktivit. Proto se náš projekt přesouvá až na rok 2022...

TOP akce 2021

6. - 15. srpna - Letní sportovní soustředění TopCamp | Sportovní hala Tachov

září - Nábor do TopGym Karlovy Vary | termíny a místo budou upřesněny

říjen - Mistrovství ČR v NML-A, NST-A | Hala míčových sportů

říjen / listopad - Carlsbad RG Cup - 9. ročník | Hala míčových sportů

Kalendář akcí a závodů 2021

 • 20 Srp 2021

  Hobit Cup 2021

  závodnice: finální rozpis Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Pachmanová Laura, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Bendová Jolana, Lipovská Vanesa, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Samareva Alisa, Fedunova Darja, Orlová Klára

 • 04 Zář 2021

  Oblastní přebory Volného programu 2021

  Finální rozpis závodnice: Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Muras Aneta, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Pachmanová Laura, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Sattler Elizabeth, Podroužková Tereza, Aldushina Sofia, Tokarova Daria, Bendová Jolana, Lipovská Vanesa, Samarska Vlada, Kopfstein Laura, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Aldushina Anastasia, Samareva Alisa, Fedunova Darja, Orlová Klára, Soumarová Tereza, Herianová Kamila, Bernatová Kristina

 • 11 Zář 2021

  Goodwill Cup - Praha 2021

  Finální rozpis závodnice: Muras Anera, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Bendová Jolana, Kopfstein Laura, Samarska Vlada, Bayerova Eliška, Lipovská Vanesa, Flaksová Diana 

 • 18 Zář 2021

  OIG GYM Cup 2021

  Finální rozpis závodnice: Laslopová B., Kozlova, Kopfstein, Samareva, Fedunova, Orlová, Bernatová

 • 19 Zář 2021

  O Hradeckou Stuhu 2021

  Finální rozpis Závodnice: Yakimets, Křížová, Bašistová, Podroužková, Bendová

 • 25 Zář 2021

  Plzeňský pohár 2021

  Finální rozpis závodnice: Zemianková, Laslopová R., Yakimets, Křížová, Bašistová Laslopová B., Kozlova, Kopfstein, Bernatová

 • 25 Zář 2021

  Ústecký pohár 2021

  Finální rozpis závodnice: Bendová, Flaksová, Bayerova, Samareva, Fedunova, Orlová, Soumarová

 • 02 Říj 2021

  MČR NML B

  Finální rozpis Závodnice:Bendová

 • 03 Říj 2021

  MČR SEN B

  Finální rozpis Závodnice:Bernatová

 • 23 Říj 2021

  MČR NML A

  Finální rozpis Závodnice:Laslopová, Kozlova

 • 24 Říj 2021

  MČR NST A

  Finální rozpis Závodnice:Kopfstein

 • 30 Říj 2021

  MČR NST B

  Finální rozpis Závodnice:Samarska, Bayerova, Flaksová

 • 31 Říj 2021

  MČR JUN B

  Finální rozpis Závodnice:Samareva, Fedunova, Soumarová, Orlová

 • 06 Lis 2021

  Milevský pohár 2021

  závodnice: Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Kozlova Nelly, Laslopová Barebora, Bendová Jolana, Kopfstein Laura, Bernatová Kristina

Archív