OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Vánoční rhythmic gala moderní gymanstiky v GH Pupp 12. 12. 2017

Již potřetí jsme se v krásném prostředí Slavnostního sálu Grandhotelu Pupp rozloučili s letošní tréninkovou a závodní sezónou. A opět se nám povedlo ve všech směrech překonat předchozí exhibice.

Přes 300 diváků shlédlo ve dvouhodinovém nabitém programu 43 vystoupení, kterých se zúčastnilo 52 moderních gymnastek našeho TopGymu a 11 hostů. Během večera vystoupily i tři seniorské mistryně České republiky v moderní gymnastice.

Letošní vánoční exhibice začala symbolicky tam, kde loni skončila – vánočně laděnou skladbou „Once Upon a December“. Po přivítání diváků a hostů pak následovala vystoupení sestav jednotlivců a skupinová vystoupení.

Našim trenérkám patří velké poděkování za to, že se jim opět jako každý rok podařilo zapojit do exhibičních vystoupení úplně všechna naše děvčata, a to i ta, která k nám nastoupila teprve v září. To rozhodně není v jiných oddílech zvykem, a myslím, že můžeme být právem hrdi na to, že i díky tomu naplňujeme naše krédo „sport pro všechny – sport pro radost“. Naše vánoční exhibice není pouze o pomyslném pozlátku z vánočního stromku, ale vyjadřuje, jak náročná je cesta, než pěkný stromek vyroste. Nechlubíme se proto jenom těmi nejlepšími, ale nebojíme se i ukazovat, jak vypadají mnohdy trochu úsměvně nemotorné, ale o to snaživější, začátky každé malé gymnastky.

Ve skupinových vystoupeních se naše začínající gymnastky předvedly v exhibici „Ledové království“ - v choreografii Petry Pelíškové, Lucie Plzákové a Pavlíny Hankové. Nejmenší holčičky se pak pod vedením Zuzany Kopfstein představily jako „Koťata“. Pro nové velké gymnastky, které ještě nemají závodní sestavy pak Natalia Lakšina připravila choreografii exhibice „Fantazie“. Závodnice volného programu se pak představily ve dvou exhibicích Kristiny Gudovskikh – „Dream“ a „Sugar“.

Jednou z ozdob večera mělo být tradiční vystoupení společné skladby, která se zúčastnila podzimní závodní sezóny. Bohužel, z důvodu odchodu dvou závodnic ji nebylo možné předvést tak, jako na závodech. Tento problém však naše trenérky Kristina Gudovskikh a Mariia Novikova vzaly jako výzvu a skladbu doplnily ony samy. Společná skladba nadějí nejmladších a jejich trenérek tak měla velký úspěch, a to i díky gymnastickým výkonům trenérek, které byly více jak stoprocentní.

Vánoční exhibici ozdobila i vystoupení hostů. Divákům se představily dvě skladby dvojic s obručemi z SC 80 Chomutov a společná skladba se stuhami z TJ ZŠ Hostivař. Skutečnou perličkou byla vystoupení našich českých mistryň – Moniky Vlčkové – Míčkové, Anny Šebkové a Andrei Kheilové. I když všechny tři již ukončily svoji závodní kariéru, stále podávaly výkony na úrovni světové moderní gymnastiky a naše gymnastky i přítomní hosté tak měli možnost vidět, jak to vypadá, když se to opravdu umí.

Právě Andrea Kheilová je příkladem, že i gymnastka z „malého města“ může dosáhnout světové úrovně. Andrea totiž pochází z Karlových Varů, začínala v oddíle DDM u Ivy Hodinové a poté v našem oddíle, ještě pod názvem TJ Slavia. Pro její velké nadání se s ní rodiče odstěhovali do Prahy, kde začala trénovat vrcholově. A protože před měsícem Andrea ukončila svoji závodní kariéru, rozloučila se s gymnastikou právě zde v Karlových Varech, kde začínala. Od náměstka primátora Jiřího Klsáka obdržela jménem města Karlovy Vary poděkování za reprezentaci města a přínos Karlovarské moderní gymnastice.

A právě proto, aby do budoucna nemusely talentované gymnastky odcházet za lepšími tréninkovými podmínkami, jsme udělali na vánoční exhibici první důležitý krok. Zástupkyní Českého svazu moderní gymnastiky nám bylo oficiálně potvrzeno zřízení „Rozvojového střediska mládeže“. Jedná se o součást nové struktury tréninkového systému výkonnostní moderní gymnastiky a v oblasti západní a severní Čechy jsme jediní, kdo toto středisko bude provozovat. Je to pro nás velká čest a pro naše gymnastky obrovská šance.

V závěru vánoční exhibice přišlo i překvapení. „Tajné“ vystoupení, které nebylo v programu. Secvičily si ho samy gymnastky a věnovaly ho Miroslavě Špičkové, která stála u obrody našeho oddílu před šesti lety a svojí nezměrnou prací vyvedla celý oddíl moderní gymnastiky z útesu nad propadlištěm dějin až pod vrcholy budoucích úspěchů. Mirka se z osobních důvodů stěhuje do jiného regionu, a tak končí v našem oddíle s aktivním trénováním. I když se s ní budeme vídat na závodech jako s naší rozhodčí, bylo na místě jí za odvedenou práci slavnostně poděkovat. K našemu poděkování se připojilo i město Karlovy Vary a náměstek Jiří Klsák popřál hodně štěstí a úspěchů v dalším životě.

Vánoční exhibice se zúčastnila i řada hostů z oblasti veřejného i politického života. Předně bych vyzdvihl Petra Kopsteina, pilota série RedBull AirRace a Lukáše Bauera, olympijského medailistu v běhu na lyžích. Z oblasti sportu to pak dále byli Jitka Peřina - místopředsedkyně krajské ČUS a Sportovní unie Karlovarska, Jan Vanke, předseda sportovní komise města a Petra Smějová, členka předsednictva Českého svazu moderní gymnastiky. Rádi se přišli podívat i Markéta Wernerová, která do letošního roku byla poslankyní parlamentu, Jaroslav Bradáč - náměstek hejtmanky Karlovarského kraje pro školství, mládež a sport, Jiří Klsák a Michal Riško - náměstci primátora Staturárního města Karlovy Vary a dostavili se rovněž zástupci konzulátu Ruské federace v Karlových Varech. Účast takovýchto hostů v předvánočním nabitém čase i jejich slova upřímné chvály jsou pro nás velkou poctou a my jim tímto děkujeme.

Děkujeme také všem gymnastkám za jejich přípravu i výkony, rodičům za obětavost, trpělivost i slova chvály po exhibici a ještě jednou všem trenérům za jejich práci.

Závěrečné poděkování patří ředitelce GH Pupp, paní Andree Pfeffer Ferklové, která nám opět vyšla vstříc, takže se Vánoční exhibice mohla konat na tak krásném místě.

Přejeme všem krásné vánoce a skvělý nový rok.

Jiří Herian

Karlovy Vary 2020: hlavní město moderní gymnastiky

V roce s magickým číslem 2020 bude moderní gymnastika v Karlových Varech již 65 let.

Proto jsme se rozhodli vytvořit pro rok 2020 nové výzvy a přinést do Karlových Varů gymnastiku v opravdu velkém stylu.

více o projektu KV2020

Vzhledem k epidemii koronaviru a vyhlášení nouzového stavu na jaře 2020 a následně i od podzimu 2020 až do jvětna 2021 došlo také k přerušení sportovních aktivit. Proto se náš projekt přesouvá až na rok 2022...

TOP akce 2021

6. - 15. srpna - Letní sportovní soustředění TopCamp | Sportovní hala Tachov

září - Nábor do TopGym Karlovy Vary | termíny a místo budou upřesněny

říjen - Mistrovství ČR v NML-A, NST-A | Hala míčových sportů

říjen / listopad - Carlsbad RG Cup - 9. ročník | Hala míčových sportů

Kalendář akcí a závodů 2021

 • 20 Srp 2021

  Hobit Cup 2021

  závodnice: finální rozpis Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Pachmanová Laura, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Bendová Jolana, Lipovská Vanesa, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Samareva Alisa, Fedunova Darja, Orlová Klára

 • 04 Zář 2021

  Oblastní přebory Volného programu 2021

  Finální rozpis závodnice: Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Muras Aneta, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Pachmanová Laura, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Sattler Elizabeth, Podroužková Tereza, Aldushina Sofia, Tokarova Daria, Bendová Jolana, Lipovská Vanesa, Samarska Vlada, Kopfstein Laura, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Aldushina Anastasia, Samareva Alisa, Fedunova Darja, Orlová Klára, Soumarová Tereza, Herianová Kamila, Bernatová Kristina

 • 11 Zář 2021

  Goodwill Cup - Praha 2021

  Finální rozpis závodnice: Muras Anera, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Bendová Jolana, Kopfstein Laura, Samarska Vlada, Bayerova Eliška, Lipovská Vanesa, Flaksová Diana 

 • 18 Zář 2021

  OIG GYM Cup 2021

  Finální rozpis závodnice: Laslopová B., Kozlova, Kopfstein, Samareva, Fedunova, Orlová, Bernatová

 • 19 Zář 2021

  O Hradeckou Stuhu 2021

  Finální rozpis Závodnice: Yakimets, Křížová, Bašistová, Podroužková, Bendová

 • 25 Zář 2021

  Plzeňský pohár 2021

  Finální rozpis závodnice: Zemianková, Laslopová R., Yakimets, Křížová, Bašistová Laslopová B., Kozlova, Kopfstein, Bernatová

 • 25 Zář 2021

  Ústecký pohár 2021

  Finální rozpis závodnice: Bendová, Flaksová, Bayerova, Samareva, Fedunova, Orlová, Soumarová

 • 02 Říj 2021

  MČR NML B

  Finální rozpis Závodnice:Bendová

 • 03 Říj 2021

  MČR SEN B

  Finální rozpis Závodnice:Bernatová

 • 23 Říj 2021

  MČR NML A - exhibice

  Finální rozpis Účastice:Všechny gymnastky VP

 • 23 Říj 2021

  MČR NML A - závodnice

  Finální rozpis Závodnice:Laslopová, Kozlova

 • 24 Říj 2021

  MČR NST A - exhibice

  Finální rozpis Účastice:Všechny gymnastky VP

 • 24 Říj 2021

  MČR NST A - závodnice

  Finální rozpis Závodnice:Kopfstein

 • 30 Říj 2021

  MČR NST B

  Závodnice:Samarska, Bayerova, Flaksová

 • 31 Říj 2021

  MČR JUN B

  Závodnice:Samareva, Fedunova, Soumarová, Orlová

 • 06 Lis 2021

  Milevský pohár 2021

  závodnice: Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Kozlova Nelly, Laslopová Barebora, Bendová Jolana, Kopfstein Laura, Bernatová Kristina

Archív