0 Kč

Vánoční rhythmic gala moderní gymanstiky v GH Pupp 12. 12. 2017

Již potřetí jsme se v krásném prostředí Slavnostního sálu Grandhotelu Pupp rozloučili s letošní tréninkovou a závodní sezónou. A opět se nám povedlo ve všech směrech překonat předchozí exhibice.

Přes 300 diváků shlédlo ve dvouhodinovém nabitém programu 43 vystoupení, kterých se zúčastnilo 52 moderních gymnastek našeho TopGymu a 11 hostů. Během večera vystoupily i tři seniorské mistryně České republiky v moderní gymnastice.

Letošní vánoční exhibice začala symbolicky tam, kde loni skončila – vánočně laděnou skladbou „Once Upon a December“. Po přivítání diváků a hostů pak následovala vystoupení sestav jednotlivců a skupinová vystoupení.

Našim trenérkám patří velké poděkování za to, že se jim opět jako každý rok podařilo zapojit do exhibičních vystoupení úplně všechna naše děvčata, a to i ta, která k nám nastoupila teprve v září. To rozhodně není v jiných oddílech zvykem, a myslím, že můžeme být právem hrdi na to, že i díky tomu naplňujeme naše krédo „sport pro všechny – sport pro radost“. Naše vánoční exhibice není pouze o pomyslném pozlátku z vánočního stromku, ale vyjadřuje, jak náročná je cesta, než pěkný stromek vyroste. Nechlubíme se proto jenom těmi nejlepšími, ale nebojíme se i ukazovat, jak vypadají mnohdy trochu úsměvně nemotorné, ale o to snaživější, začátky každé malé gymnastky.

Ve skupinových vystoupeních se naše začínající gymnastky předvedly v exhibici „Ledové království“ - v choreografii Petry Pelíškové, Lucie Plzákové a Pavlíny Hankové. Nejmenší holčičky se pak pod vedením Zuzany Kopfstein představily jako „Koťata“. Pro nové velké gymnastky, které ještě nemají závodní sestavy pak Natalia Lakšina připravila choreografii exhibice „Fantazie“. Závodnice volného programu se pak představily ve dvou exhibicích Kristiny Gudovskikh – „Dream“ a „Sugar“.

Jednou z ozdob večera mělo být tradiční vystoupení společné skladby, která se zúčastnila podzimní závodní sezóny. Bohužel, z důvodu odchodu dvou závodnic ji nebylo možné předvést tak, jako na závodech. Tento problém však naše trenérky Kristina Gudovskikh a Mariia Novikova vzaly jako výzvu a skladbu doplnily ony samy. Společná skladba nadějí nejmladších a jejich trenérek tak měla velký úspěch, a to i díky gymnastickým výkonům trenérek, které byly více jak stoprocentní.

Vánoční exhibici ozdobila i vystoupení hostů. Divákům se představily dvě skladby dvojic s obručemi z SC 80 Chomutov a společná skladba se stuhami z TJ ZŠ Hostivař. Skutečnou perličkou byla vystoupení našich českých mistryň – Moniky Vlčkové – Míčkové, Anny Šebkové a Andrei Kheilové. I když všechny tři již ukončily svoji závodní kariéru, stále podávaly výkony na úrovni světové moderní gymnastiky a naše gymnastky i přítomní hosté tak měli možnost vidět, jak to vypadá, když se to opravdu umí.

Právě Andrea Kheilová je příkladem, že i gymnastka z „malého města“ může dosáhnout světové úrovně. Andrea totiž pochází z Karlových Varů, začínala v oddíle DDM u Ivy Hodinové a poté v našem oddíle, ještě pod názvem TJ Slavia. Pro její velké nadání se s ní rodiče odstěhovali do Prahy, kde začala trénovat vrcholově. A protože před měsícem Andrea ukončila svoji závodní kariéru, rozloučila se s gymnastikou právě zde v Karlových Varech, kde začínala. Od náměstka primátora Jiřího Klsáka obdržela jménem města Karlovy Vary poděkování za reprezentaci města a přínos Karlovarské moderní gymnastice.

A právě proto, aby do budoucna nemusely talentované gymnastky odcházet za lepšími tréninkovými podmínkami, jsme udělali na vánoční exhibici první důležitý krok. Zástupkyní Českého svazu moderní gymnastiky nám bylo oficiálně potvrzeno zřízení „Rozvojového střediska mládeže“. Jedná se o součást nové struktury tréninkového systému výkonnostní moderní gymnastiky a v oblasti západní a severní Čechy jsme jediní, kdo toto středisko bude provozovat. Je to pro nás velká čest a pro naše gymnastky obrovská šance.

V závěru vánoční exhibice přišlo i překvapení. „Tajné“ vystoupení, které nebylo v programu. Secvičily si ho samy gymnastky a věnovaly ho Miroslavě Špičkové, která stála u obrody našeho oddílu před šesti lety a svojí nezměrnou prací vyvedla celý oddíl moderní gymnastiky z útesu nad propadlištěm dějin až pod vrcholy budoucích úspěchů. Mirka se z osobních důvodů stěhuje do jiného regionu, a tak končí v našem oddíle s aktivním trénováním. I když se s ní budeme vídat na závodech jako s naší rozhodčí, bylo na místě jí za odvedenou práci slavnostně poděkovat. K našemu poděkování se připojilo i město Karlovy Vary a náměstek Jiří Klsák popřál hodně štěstí a úspěchů v dalším životě.

Vánoční exhibice se zúčastnila i řada hostů z oblasti veřejného i politického života. Předně bych vyzdvihl Petra Kopsteina, pilota série RedBull AirRace a Lukáše Bauera, olympijského medailistu v běhu na lyžích. Z oblasti sportu to pak dále byli Jitka Peřina - místopředsedkyně krajské ČUS a Sportovní unie Karlovarska, Jan Vanke, předseda sportovní komise města a Petra Smějová, členka předsednictva Českého svazu moderní gymnastiky. Rádi se přišli podívat i Markéta Wernerová, která do letošního roku byla poslankyní parlamentu, Jaroslav Bradáč - náměstek hejtmanky Karlovarského kraje pro školství, mládež a sport, Jiří Klsák a Michal Riško - náměstci primátora Staturárního města Karlovy Vary a dostavili se rovněž zástupci konzulátu Ruské federace v Karlových Varech. Účast takovýchto hostů v předvánočním nabitém čase i jejich slova upřímné chvály jsou pro nás velkou poctou a my jim tímto děkujeme.

Děkujeme také všem gymnastkám za jejich přípravu i výkony, rodičům za obětavost, trpělivost i slova chvály po exhibici a ještě jednou všem trenérům za jejich práci.

Závěrečné poděkování patří ředitelce GH Pupp, paní Andree Pfeffer Ferklové, která nám opět vyšla vstříc, takže se Vánoční exhibice mohla konat na tak krásném místě.

Přejeme všem krásné vánoce a skvělý nový rok.

Jiří Herian

Carlsbad RG Cup

Logo RG Cup 2015 color.png

mezinárodní závody v moderní gymnastice

V roce 2021 proběhl již 9. ročník, zveme vás na jubilejní 10. ročník který je naplánován na
4. a 5. června 2022.


mezinárodní závody Carlsbad RG Cup probíhají za finanční podpory
Statutárního město Karlovy Vary a Karlovarského kraje

TOP akce 2022

11. a 25. ledna - Nábor do TopGym Karlovy Vary | Hala TC Gejzírpark

4. a 5. června - Carlsbad RG Cup - 10. ročník | KV Arena

5. - 14. srpna - Letní sportovní soustředění TopCamp | Sportovní hala Tachov

13. a 20 září - Nábor do TopGym Karlovy Vary | Hala TC Gejzírpark

Kalendář akcí a závodů 2022

 • 20 Lis 2022

  MČR DT

  Finální rozpis Závodnice:DT NML, NST, SEN

 • 19 Lis 2022

  MČR SS

  Finální rozpis Závodnice:Halloween

 • 12 Lis 2022

  SS - Rycon Cup

  Finální rozpis Závodnice: Večerníček, Halloween, všechny dvojice/trojice

 • 06 Lis 2022

  SS - Porta Bohemica Cup

  Finální rozpis Závodnice: Večerníček, Halloween, všechny dvojice/trojice

 • 05 Lis 2022

  SS - Oblastní přebor společných skladeb

  Finální rozpis Závodnice: Večerníček, Halloween, všechny dvojice/trojice

 • 28 Říj 2022

  SS - Pohár Královny Elišky

  Finální rozpis Závodnice: Večerníček, Halloween, všechny dvojice/trojice

 • 23 Říj 2022

  SS - O pohár víly Mon Peri

  Finální rozpis Závodnice: Večerníček, všechny dvojice/trojice

 • 15 Říj 2022

  SS - Cena města Chomutova

  Finální rozpis Závodnice: Večerníček, Halloween, všechny dvojice/trojice

 • 05 Čer 2022

  Carlsbad RG Cup 2022 - NEDĚLE

  závodnice: Všechny gymnastiky VP i Mini, které zvládnou předepsaný počet sestav pro svou věkovou kategorii

 • 04 Čer 2022

  Carlsbad RG Cup 2022 - SOBOTA

  závodnice: Všechny gymnastiky VP i Mini, které zvládnou předepsaný počet sestav pro svou věkovou kategorii

 • 29 Kvě 2022

  MČR NST A

  Závodnice: Kopfstein

 • 28 Kvě 2022

  MČR NML A

  Závodnice: Bašistová, Laslopová B., Kozlova

 • 21 Kvě 2022

 • 15 Kvě 2022

  MČR NST B

  závodnice: Aldushina Sofia, Bendová Jolana, Samarska Vlada

 • 14 Kvě 2022

  MČR JUN B

  závodnice: Darja Fedunova, Diana Flaksová

 • 07 Kvě 2022

  Milevský Pohárek 2022

  závodnice: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Yakimets Daniella, Bašistová Beáta, Laslopová Barebora, Bendová Jolana, Kopfstein Laura, Bernatová Kristina

 • 01 Kvě 2022

  Oblastní přebory Volného programu 2022 - NEDĚLE

  závodnice: Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Orlová Klára, Bernatová Kristina

 • 30 Dub 2022

  Oblastní přebory Volného programu 2022 - SOBOTA

  závodnice: Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Yakimets Daniella, Bendová Jolana, Aldushina Sofia, Tokarova Daria, Samarska Vlada

 • 24 Dub 2022

  Chomutovský pohár 2022 - neděle

  závodnice: Sofiya Cherepanova, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Orlová Klára, Bernatová Kristina

 • 23 Dub 2022

  Chomutovský pohár 2022 - sobota

  Závodnice: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Pšeničková Vanesa, Yakimets Daniella

 • 09 Dub 2022

  Goodwill Cup - Praha 2022

  Finální rozpis • Závodnice: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Pšeničková Vanesa, Yakimets Daniella, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja

 • 03 Dub 2022

  AJUR Cup 2022

  Finální rozpis • závodnice: Zemianková Emma, Yakimets Daniella, Pšeničková Vanesa, Kopfstein Laura, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Bernatová Kristina

 • 02 Dub 2022

  Memoriál Aleny Fialové 2022

  Finální rozpis • závodnice: Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada,

 • 26 Bře 2022

  Monet Cup 2022

  Finální rozpis • závodnice: Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Bernatová Kristina

 • 19 Bře 2022

  Milevský pohár 2022

  Finální rozpis • závodnice: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barebora, Kopfstein Laura, Bernatová Kristina

 • 13 Bře 2022

  Hobit Cup 2022

  Finální rozpis • závodnice: Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Muras Aneta, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Bernatová Kristina

 • 05 Bře 2022

  Kontrolní trénink 2022

  závodnice: Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Muras Aneta, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Bernatová Kristina

Archív