0 Kč

Vánoční exhibice a oddílové přebory ukončily letošní sezónu moderní gymnastiky v Karlových Varech

Nové moderní gymnastky, které do oddílu TJ Slavia nastoupily v září, si v předvánoční atmosféře poprvé poměřily své síly v rámci oddílových přeborů. Návštěvníci akce z řad rodičů i veřejnosti mohli mezi jednotlivými soutěžními kategoriemi shlédnout bohatou nadílku exhibičních sestav zkušených karlovarských gymnastek, které doplnily opravdové mistryně ČR. Ve skvělé a vášnivé atmosféře nechyběly jak slzičky z prohry i nečekaných úspěchů malých děvčat, tak bouřlivé potlesky publika.

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti

Příprava oddílových přeborů probíhala doslova na „dvou frontách". Trenérky a asistentky oddílu pilně nacvičovaly s malými gymnastkami první závodní sestavu základního programu nulté kategorie, tzv. „Makulenku", příchody na závodní koberec a slavnostní nástupy. Manažeři oddílu mezitím organizovali program závodů, zajišťovali technické zázemí, tištěné materiály, pozvání hostů atd. Zvláštní pozornost byla věnována oslovení sponzorů, a tak se podařilo sehnat v rámci podpory závodů dárečky pro všechny zúčastněné gymnastky v nemalé výši.

A tak, když v sobotu časně ráno ostatní ještě spali, organizátoři naložili několik aut „potřebnými zbraněmi i municí" a vyrazili do závěrečné bitvy o zdárnou přípravu vánoční gymnastické akce. A bitva to byla nakonec opravdu vítězná.

Pro diváky byl připraven atraktivní program

Aby byl program oddílových přeborů atraktivní nejen pro zúčastněné rodiče gymnastek, ale i pro pozvané diváky z řad široké veřejnosti, byly jednotlivé závodní skupiny proloženy celkem 13 exhibicemi. O ně se postaraly oddílové závodní gymnastky Kristina Bernatová, Zuzana Rubášová a Anna Špičková. Bohužel, čtvrtá gymnastka, Klára Tamchynová, se z důvodu nemoci nemohla se svými připravenými sestavami zúčastnit, jak bylo původně v plánu.

Karlovarské gymnastky pak svými vystoupeními doplnila mistryně ČR v moderní gymnastice z roku 2009 v Kombinovaném programu žen Tereza Paálová a jako host přijela z Prahy Andrea Kheilová, bývalá úspěšná gymnastka našeho oddílu a současná členka seniorské reprezentace ČR.

Pro diváky byl připraven i bufet, kde si mohli zakoupit kávu a jiné občerstvení.

Soutěžní kategorie střídaly exhibice

Úderem desáté hodiny na koberec slavnostně připravené tělocvičny SPgŠ v Drahovicích nastoupily moderní gymnastky, které se již půlhodiny předtím rozcvičily a převlékly do závodních dresů. Slavnostním nástupem doslova orámovaly zahajovací exhibici s názvem „Dream & Reality" Terezy Paálové. Gymnastické a taneční prvky ve vlastní choreografii předvedla hned se třemi různými náčiními – míčem, stuhou a obručí, za doprovodu hudebního mixu, ve kterém se prolínaly prvky romantických volných tónů s rázným rytmem stylu street dance. Tereza nejenže svým výkonem „nastartovala" publikum, ale opět předvedla, že coby mistryně ČR je dnes v našem oddíle zkušenou choreografkou na svém místě.

Během úvodního slova moderátorky, jejíž úlohy se zhostila Renáta Herianová Bernatová, se připravila šestičlenná porota, které předsedala hlavní rozhodčí Nora Nyčová, jinak trenérka a předsedkyně oddílu. Dalšími členy rozhodcovského sboru byli Jiří Špička (oddílový manažer), Miroslava Špičková (trenérka), Romana Salingerová (hlavní trenérka), Tereza Paálová (choreografka) a v roli hosta Iva Hodinová z kroužku moderní gymnastiky při DDM Čankovská.

Po úvodní exhibici již tedy nastoupila před rozhodčí první závodní skupina, kterou tvořilo 10 moderních gymnastek ročníku 2008. Jako úplně první předvedla „Makulenku" Zuzana Volfová, potlesk publika jistě zohlednil její statečnost nastupovat úplně první. Čas potřebný na vyhodnocení vyplnily ukázkové závodní sestavy starších gymnastek Zuzany Rubášové se stuhou a Kristiny Bernatové s obručí. První vítěznou zlatou medaili a okamžik slávy na stupínku nejvyšším si v této kategorii nakonec vybojovala Kateřina Toufarová, následovaná druhou Markétou Švestkovou a třetí Evou Ponimatkinou.

Druhá skupina ročníku 2007 byla nejobsazenější, nastoupilo v ní 12 děvčat, která podávala velmi dobré a vyrovnané výkony, takže i hodnocení rozhodčích bylo náročné a těsné. Čas před dekorováním opět vyplnily exhibice, tentokrát v podání Anny Špičkové, které předvedla svoji novou sestavu s obručí a Zuzany Rubášové pro změnu s míčem. Na bedně si zlato z rukou Nory Nyčové přebírala Klára Svobodová, stříbro si odnesla Anna Ducháčková a bronz Kateřina Salačová.

Po přestávce na kávu a občerstvení přišla změna díky páté skupině složené ze 7 nových gymnastek s rokem narození 1999 – 2003. Ty jsou již na „Makulenku" velké, takže jejich klání spočívalo v předvedení sestavy prvků akrobacie bez hudebního doprovodu. Poděkování patří gymnastkám za jejich výkon i publiku za ticho během jejich vystoupení. Kategorii opět zakončilo exhibiční vystoupení, o které se postarala Kristina Bernatová se stuhou a Zuzana Rubášová, jejíž baletní „Esmeralda" byla příjemnou změnou. Porota pak dekorovala na první pozici Kristýnu Nekolovou, na druhé Ninu Dědkovou a na třetí Martinu Zmijovou.

Třetí skupina ročníku 2006 nastoupila v počtu 8 závodnic a jejím favoritem byla velmi nadaná Klára Orlová, která nezklamala a předvedla nejlepší závodní výkon celého dne. Ale i další závodnice se nenechaly zahanbit. V rámci exhibice divákům jako první předvedla Kristina Bernatová svoji novou závodní sestavu s kužely s rytmickou hudbou „irského stepu". Po ní již nastoupil náš host, Andrea Kheilová, která předvedla svoji mistrovskou sestavu s míčem. A bylo se opravdu na co koukat. Rychlý a ladný sled obtížných i divácky atraktivních prvků vyburcoval diváky k několika potleskům. A to již byly k dispozici výsledky a tak si očekávané zlato vybojovala Klára Orlová, stříbrnou medaili si odnesla Nela Červenková a na bronz dosáhla dojatá Daniela Jelínková.

Závěr oddílových přeborů patřil čtvrté skupině děvčat s rokem narození 2005, kterých sice bylo pouze 5, ale svými dobrými výkony potěšily jistě nejen porotu. Po poslední „Makulence" poskytly čas na vyhodnocení Anna Špičková a Zuzana Rubášová, které předvedly svoji pěknou závodní sestavu dvojice se švihadly. Následně podruhé vystoupila Andrea Kheilová, tentokrát v sestavě s kužely. Sami diváci poznali, že její výkon je prostě „jiná třída" a odměnily ji opět bouřlivým potleskem. Při vyhlášení závěrečné kategorie pak na „bednu" jako první směrovala Veronika Zrůstová, následována druhou Klárou Pelíškovou a třetí Kateřinou Schwarzovou.

O závěrečné exhibice, které doplnily poděkování trenérům, rozhodčím, gymnastkám a divákům, se postarala Anna Špičková s vystoupením moderního tance ve vlastní choreografii a „Trio Tango" v choreografii Terezy Paálové a podání spolu se Zuzanou Rubášovou a Annou Špičkovou.

Diváci i gymnastky odcházeli naprosto spokojeni

Vánoční exhibice a oddílové přebory, které byly první oddílovou akcí takového druhu a rozsahu, skončily úspěšně. V publiku se sešlo na 130 diváků, kteří po téměř třech hodinách odcházeli spokojeně a pochvalné ohlasy začaly přicházet téměř okamžitě.

Jsme rádi, že exhibiční vystoupení ukázala divákům a zejména rodičům, že moderní gymnastika je krásným sportem, a malé moderní gymnastky, ačkoliv jsou svými dovednostmi opravdu na počátku, čeká úžasná sportovní budoucnost, nejlépe na úrovni, jakou nám předvedla Andrea Kheilová.

Poděkování patří i Mgr. Jiřímu Klsákovi, náměstkovi primátora Karlových Varů, který přijal naše pozvání a i přes nabitý pracovní program stihl alespoň část naší akce a udělal si pozitivní obrázek o činnosti a schopnostech oddílu moderní gymnastiky v Karlových Varech.

Spokojené byly i hlavní aktérky celé akce, tedy malé moderní gymnastky, které před třemi měsíci do oddílu nastoupily a za tak krátkou dobu získaly díky trenérkám základní dovednosti na takové úrovni, že je již mohly předvést formou malých závodů. Odměnou za jejich snahu a mnohdy i odvahu vystupovat před takovým publikem byly nejen medaile, které si vybojovaly ty nejlepší, ale i potlesky publika a tašky s dárečky od sponzorů pro úplně všechny zúčastněné.

Poděkování za podporu sponzorům

Děkujeme sponzorů, partnerům a rodičům, kteří nás podpořili a umožnili uspořádání celé akce a zajištěné dárků pro soutěžící gymnastky.

Oddíl moderní gymnastiky podpořili:

 • Gitech

 • Alžbětiny lázně

 • OKI

 • Ondeo Services CZ

 • Vodakva

 • Algon Plus Auto

 • Střední odborná škola pedagogická Karlovy Vary

a dále ochotní rodiče nových gymnastek: Asya Divotyan, maminka Laury Ternuščak • Tatiana Akimova, maminka Ajši Lochschidtové • Liudmila Ryazankina, maminka Natalky Nemtiny • Marina Šulepova, maminka Varvary Mayerové

Jedna kapitola skončila, další začíná

Letošní druhé pololetí, ve kterém v září a říjnu do oddílu nastoupilo 48 nových děvčat a které vyvrcholilo vánoční exhibicí a oddílovými přebory, hodnotíme jako velmi úspěšné, ale také zavazující k další intenzivní aktivitě. Vždyť už jenom skutečnost, že se přeborů nezúčastnily pouze 4 gymnastky, je důkazem, že svoje působení v oddílu berou vážně a moderní gymnastika je oslovuje.

Po krátkém vánočním oddychu začne oddíl připravovat plán pro příští rok, jehož náplní bude rozvoj dovedností nových děvčat, jejich účast na opravdových pohárových závodech a vytváření ještě lepších podmínek pro jejich sportovní průpravu. U starších gymnastek chceme navázat na jejich dosavadní zkušenosti a pod vedením nové hlavní trenérky je dovést až na mistrovství ČR.

Oddíl opět plánuje několik menších soutěžních a exhibičních akcí pro veřejnost a vrcholem by měly být 15. června 2013 první mezinárodní závody moderní gymnastiky v KV Areně.

Jiří Herian

Výsledky oddílových přeborů:

Skupina 1 - ročník 2008 (základní program, 0. kat.) - 10 startujících

1. místo Toufarová Kateřina
2. místo

Švestková Markéta

3. místo Ponimatkina Eva
  další zúčastněné závodnice bez určení pořadí:
Adámková Jana • Fialová Eliška • Frousová Ella • Popova Kristina • Silber Bohdana • Šimlová Karolína • Volfová Zuzana

 

Skupina 2 - ročník 2007 (základní program, 0. kat.) - 13 startujících

1. místo Svobodová Klára
2. místo

Ducháčková Anna

3. místo Salačová Kateřina
  další zúčastněné závodnice bez určení pořadí:
Černá Katka • Ducháčková Gabriela • Eliášová Laura • Kaplanová Karolína • Lochschmidtova Ajša • Mayerova Varvara • Sulková Anežka • Štafflová Lucie • Ternuščak Laura

 

Skupina 3 - ročník 2006 (základní program, 0. kat.) - 8 startujících

1. místo Orlová Klára
2. místo

Červenková Nela

3. místo Jelínková Daniela
  další zúčastněné závodnice bez určení pořadí:
Harbistová Eliška • Herianová Kamila • Košinová Amálie • Nemtina Natalia • Sečányová Martina

 

Skupina 4 - ročník 2005 (základní program, 0. kat.) - 5 startujících

1. místo Zrůstová Veronika
2. místo

Pelíšková Klára

3. místo Schwarzová Kateřina
  další zúčastněné závodnice bez určení pořadí:
Česáková Ivana • Novotná Adéla

 

Skupina 5 - ročník 1999-2003 (Akrobacie) - 7 startujících

1. místo Nekolová Kristýna
2. místo

Dědková Nina

3. místo Zmijová Martina
  další zúčastněné závodnice bez určení pořadí:
Čižnárová Jana • Hauerová Anežka • Novotná Barbora • Volfová Kateřina

Fotografie z vánoční exhibice a oddílových přeborů moderní gymnastiky

V galerii níže si můžete prohlédnout vybrané foto malých závodnic, jejich dekorování a exhibičních vystoupení. Pokud máte zájem o všechny pořízené fotografie, můžeme vám je nahrát na DVD nebo USB FlashDisk. Domluvit na nahrání se můžete s Jiřím Špičkou (721 597 940 • moderni@gymnastika-kv.cz) nebo Jiřím Herianem (602 495 191 • info@gymnastika-kv.cz).

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

  Napište první komentář!

Carlsbad RG Cup

Logo RG Cup 2015 color.png

mezinárodní závody v moderní gymnastice

V roce 2021 proběhl již 9. ročník, zveme vás na jubilejní 10. ročník který je naplánován na
4. a 5. června 2022.


mezinárodní závody Carlsbad RG Cup probíhají za finanční podpory
Statutárního město Karlovy Vary a Karlovarského kraje

TOP akce 2022

11. a 25. ledna - Nábor do TopGym Karlovy Vary | Hala TC Gejzírpark

4. a 5. června - Carlsbad RG Cup - 10. ročník | KV Arena

5. - 14. srpna - Letní sportovní soustředění TopCamp | Sportovní hala Tachov

13. a 20 září - Nábor do TopGym Karlovy Vary | Hala TC Gejzírpark

Kalendář akcí a závodů 2022

 • 20 Lis 2022

  MČR DT

  Finální rozpis Závodnice:DT NML, NST, SEN

 • 19 Lis 2022

  MČR SS

  Finální rozpis Závodnice:Halloween

 • 12 Lis 2022

  SS - Rycon Cup

  Finální rozpis Závodnice: Večerníček, Halloween, všechny dvojice/trojice

 • 06 Lis 2022

  SS - Porta Bohemica Cup

  Finální rozpis Závodnice: Večerníček, Halloween, všechny dvojice/trojice

 • 05 Lis 2022

  SS - Oblastní přebor společných skladeb

  Finální rozpis Závodnice: Večerníček, Halloween, všechny dvojice/trojice

 • 28 Říj 2022

  SS - Pohár Královny Elišky

  Finální rozpis Závodnice: Večerníček, Halloween, všechny dvojice/trojice

 • 23 Říj 2022

  SS - O pohár víly Mon Peri

  Finální rozpis Závodnice: Večerníček, všechny dvojice/trojice

 • 15 Říj 2022

  SS - Cena města Chomutova

  Finální rozpis Závodnice: Večerníček, Halloween, všechny dvojice/trojice

 • 05 Čer 2022

  Carlsbad RG Cup 2022 - NEDĚLE

  závodnice: Všechny gymnastiky VP i Mini, které zvládnou předepsaný počet sestav pro svou věkovou kategorii

 • 04 Čer 2022

  Carlsbad RG Cup 2022 - SOBOTA

  závodnice: Všechny gymnastiky VP i Mini, které zvládnou předepsaný počet sestav pro svou věkovou kategorii

 • 29 Kvě 2022

  MČR NST A

  Závodnice: Kopfstein

 • 28 Kvě 2022

  MČR NML A

  Závodnice: Bašistová, Laslopová B., Kozlova

 • 21 Kvě 2022

 • 15 Kvě 2022

  MČR NST B

  závodnice: Aldushina Sofia, Bendová Jolana, Samarska Vlada

 • 14 Kvě 2022

  MČR JUN B

  závodnice: Darja Fedunova, Diana Flaksová

 • 07 Kvě 2022

  Milevský Pohárek 2022

  závodnice: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Yakimets Daniella, Bašistová Beáta, Laslopová Barebora, Bendová Jolana, Kopfstein Laura, Bernatová Kristina

 • 01 Kvě 2022

  Oblastní přebory Volného programu 2022 - NEDĚLE

  závodnice: Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Orlová Klára, Bernatová Kristina

 • 30 Dub 2022

  Oblastní přebory Volného programu 2022 - SOBOTA

  závodnice: Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Yakimets Daniella, Bendová Jolana, Aldushina Sofia, Tokarova Daria, Samarska Vlada

 • 24 Dub 2022

  Chomutovský pohár 2022 - neděle

  závodnice: Sofiya Cherepanova, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Orlová Klára, Bernatová Kristina

 • 23 Dub 2022

  Chomutovský pohár 2022 - sobota

  Závodnice: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Pšeničková Vanesa, Yakimets Daniella

 • 09 Dub 2022

  Goodwill Cup - Praha 2022

  Finální rozpis • Závodnice: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Pšeničková Vanesa, Yakimets Daniella, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja

 • 03 Dub 2022

  AJUR Cup 2022

  Finální rozpis • závodnice: Zemianková Emma, Yakimets Daniella, Pšeničková Vanesa, Kopfstein Laura, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Bernatová Kristina

 • 02 Dub 2022

  Memoriál Aleny Fialové 2022

  Finální rozpis • závodnice: Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada,

 • 26 Bře 2022

  Monet Cup 2022

  Finální rozpis • závodnice: Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Bernatová Kristina

 • 19 Bře 2022

  Milevský pohár 2022

  Finální rozpis • závodnice: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barebora, Kopfstein Laura, Bernatová Kristina

 • 13 Bře 2022

  Hobit Cup 2022

  Finální rozpis • závodnice: Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Muras Aneta, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Bernatová Kristina

 • 05 Bře 2022

  Kontrolní trénink 2022

  závodnice: Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Muras Aneta, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Bernatová Kristina

Archív