Vánoční exhibice a oddílové přebory ukončily letošní sezónu moderní gymnastiky v Karlových Varech

Nové moderní gymnastky, které do oddílu TJ Slavia nastoupily v září, si v předvánoční atmosféře poprvé poměřily své síly v rámci oddílových přeborů. Návštěvníci akce z řad rodičů i veřejnosti mohli mezi jednotlivými soutěžními kategoriemi shlédnout bohatou nadílku exhibičních sestav zkušených karlovarských gymnastek, které doplnily opravdové mistryně ČR. Ve skvělé a vášnivé atmosféře nechyběly jak slzičky z prohry i nečekaných úspěchů malých děvčat, tak bouřlivé potlesky publika.

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti

Příprava oddílových přeborů probíhala doslova na „dvou frontách". Trenérky a asistentky oddílu pilně nacvičovaly s malými gymnastkami první závodní sestavu základního programu nulté kategorie, tzv. „Makulenku", příchody na závodní koberec a slavnostní nástupy. Manažeři oddílu mezitím organizovali program závodů, zajišťovali technické zázemí, tištěné materiály, pozvání hostů atd. Zvláštní pozornost byla věnována oslovení sponzorů, a tak se podařilo sehnat v rámci podpory závodů dárečky pro všechny zúčastněné gymnastky v nemalé výši.

A tak, když v sobotu časně ráno ostatní ještě spali, organizátoři naložili několik aut „potřebnými zbraněmi i municí" a vyrazili do závěrečné bitvy o zdárnou přípravu vánoční gymnastické akce. A bitva to byla nakonec opravdu vítězná.

Pro diváky byl připraven atraktivní program

Aby byl program oddílových přeborů atraktivní nejen pro zúčastněné rodiče gymnastek, ale i pro pozvané diváky z řad široké veřejnosti, byly jednotlivé závodní skupiny proloženy celkem 13 exhibicemi. O ně se postaraly oddílové závodní gymnastky Kristina Bernatová, Zuzana Rubášová a Anna Špičková. Bohužel, čtvrtá gymnastka, Klára Tamchynová, se z důvodu nemoci nemohla se svými připravenými sestavami zúčastnit, jak bylo původně v plánu.

Karlovarské gymnastky pak svými vystoupeními doplnila mistryně ČR v moderní gymnastice z roku 2009 v Kombinovaném programu žen Tereza Paálová a jako host přijela z Prahy Andrea Kheilová, bývalá úspěšná gymnastka našeho oddílu a současná členka seniorské reprezentace ČR.

Pro diváky byl připraven i bufet, kde si mohli zakoupit kávu a jiné občerstvení.

Soutěžní kategorie střídaly exhibice

Úderem desáté hodiny na koberec slavnostně připravené tělocvičny SPgŠ v Drahovicích nastoupily moderní gymnastky, které se již půlhodiny předtím rozcvičily a převlékly do závodních dresů. Slavnostním nástupem doslova orámovaly zahajovací exhibici s názvem „Dream & Reality" Terezy Paálové. Gymnastické a taneční prvky ve vlastní choreografii předvedla hned se třemi různými náčiními – míčem, stuhou a obručí, za doprovodu hudebního mixu, ve kterém se prolínaly prvky romantických volných tónů s rázným rytmem stylu street dance. Tereza nejenže svým výkonem „nastartovala" publikum, ale opět předvedla, že coby mistryně ČR je dnes v našem oddíle zkušenou choreografkou na svém místě.

Během úvodního slova moderátorky, jejíž úlohy se zhostila Renáta Herianová Bernatová, se připravila šestičlenná porota, které předsedala hlavní rozhodčí Nora Nyčová, jinak trenérka a předsedkyně oddílu. Dalšími členy rozhodcovského sboru byli Jiří Špička (oddílový manažer), Miroslava Špičková (trenérka), Romana Salingerová (hlavní trenérka), Tereza Paálová (choreografka) a v roli hosta Iva Hodinová z kroužku moderní gymnastiky při DDM Čankovská.

Po úvodní exhibici již tedy nastoupila před rozhodčí první závodní skupina, kterou tvořilo 10 moderních gymnastek ročníku 2008. Jako úplně první předvedla „Makulenku" Zuzana Volfová, potlesk publika jistě zohlednil její statečnost nastupovat úplně první. Čas potřebný na vyhodnocení vyplnily ukázkové závodní sestavy starších gymnastek Zuzany Rubášové se stuhou a Kristiny Bernatové s obručí. První vítěznou zlatou medaili a okamžik slávy na stupínku nejvyšším si v této kategorii nakonec vybojovala Kateřina Toufarová, následovaná druhou Markétou Švestkovou a třetí Evou Ponimatkinou.

Druhá skupina ročníku 2007 byla nejobsazenější, nastoupilo v ní 12 děvčat, která podávala velmi dobré a vyrovnané výkony, takže i hodnocení rozhodčích bylo náročné a těsné. Čas před dekorováním opět vyplnily exhibice, tentokrát v podání Anny Špičkové, které předvedla svoji novou sestavu s obručí a Zuzany Rubášové pro změnu s míčem. Na bedně si zlato z rukou Nory Nyčové přebírala Klára Svobodová, stříbro si odnesla Anna Ducháčková a bronz Kateřina Salačová.

Po přestávce na kávu a občerstvení přišla změna díky páté skupině složené ze 7 nových gymnastek s rokem narození 1999 – 2003. Ty jsou již na „Makulenku" velké, takže jejich klání spočívalo v předvedení sestavy prvků akrobacie bez hudebního doprovodu. Poděkování patří gymnastkám za jejich výkon i publiku za ticho během jejich vystoupení. Kategorii opět zakončilo exhibiční vystoupení, o které se postarala Kristina Bernatová se stuhou a Zuzana Rubášová, jejíž baletní „Esmeralda" byla příjemnou změnou. Porota pak dekorovala na první pozici Kristýnu Nekolovou, na druhé Ninu Dědkovou a na třetí Martinu Zmijovou.

Třetí skupina ročníku 2006 nastoupila v počtu 8 závodnic a jejím favoritem byla velmi nadaná Klára Orlová, která nezklamala a předvedla nejlepší závodní výkon celého dne. Ale i další závodnice se nenechaly zahanbit. V rámci exhibice divákům jako první předvedla Kristina Bernatová svoji novou závodní sestavu s kužely s rytmickou hudbou „irského stepu". Po ní již nastoupil náš host, Andrea Kheilová, která předvedla svoji mistrovskou sestavu s míčem. A bylo se opravdu na co koukat. Rychlý a ladný sled obtížných i divácky atraktivních prvků vyburcoval diváky k několika potleskům. A to již byly k dispozici výsledky a tak si očekávané zlato vybojovala Klára Orlová, stříbrnou medaili si odnesla Nela Červenková a na bronz dosáhla dojatá Daniela Jelínková.

Závěr oddílových přeborů patřil čtvrté skupině děvčat s rokem narození 2005, kterých sice bylo pouze 5, ale svými dobrými výkony potěšily jistě nejen porotu. Po poslední „Makulence" poskytly čas na vyhodnocení Anna Špičková a Zuzana Rubášová, které předvedly svoji pěknou závodní sestavu dvojice se švihadly. Následně podruhé vystoupila Andrea Kheilová, tentokrát v sestavě s kužely. Sami diváci poznali, že její výkon je prostě „jiná třída" a odměnily ji opět bouřlivým potleskem. Při vyhlášení závěrečné kategorie pak na „bednu" jako první směrovala Veronika Zrůstová, následována druhou Klárou Pelíškovou a třetí Kateřinou Schwarzovou.

O závěrečné exhibice, které doplnily poděkování trenérům, rozhodčím, gymnastkám a divákům, se postarala Anna Špičková s vystoupením moderního tance ve vlastní choreografii a „Trio Tango" v choreografii Terezy Paálové a podání spolu se Zuzanou Rubášovou a Annou Špičkovou.

Diváci i gymnastky odcházeli naprosto spokojeni

Vánoční exhibice a oddílové přebory, které byly první oddílovou akcí takového druhu a rozsahu, skončily úspěšně. V publiku se sešlo na 130 diváků, kteří po téměř třech hodinách odcházeli spokojeně a pochvalné ohlasy začaly přicházet téměř okamžitě.

Jsme rádi, že exhibiční vystoupení ukázala divákům a zejména rodičům, že moderní gymnastika je krásným sportem, a malé moderní gymnastky, ačkoliv jsou svými dovednostmi opravdu na počátku, čeká úžasná sportovní budoucnost, nejlépe na úrovni, jakou nám předvedla Andrea Kheilová.

Poděkování patří i Mgr. Jiřímu Klsákovi, náměstkovi primátora Karlových Varů, který přijal naše pozvání a i přes nabitý pracovní program stihl alespoň část naší akce a udělal si pozitivní obrázek o činnosti a schopnostech oddílu moderní gymnastiky v Karlových Varech.

Spokojené byly i hlavní aktérky celé akce, tedy malé moderní gymnastky, které před třemi měsíci do oddílu nastoupily a za tak krátkou dobu získaly díky trenérkám základní dovednosti na takové úrovni, že je již mohly předvést formou malých závodů. Odměnou za jejich snahu a mnohdy i odvahu vystupovat před takovým publikem byly nejen medaile, které si vybojovaly ty nejlepší, ale i potlesky publika a tašky s dárečky od sponzorů pro úplně všechny zúčastněné.

Poděkování za podporu sponzorům

Děkujeme sponzorů, partnerům a rodičům, kteří nás podpořili a umožnili uspořádání celé akce a zajištěné dárků pro soutěžící gymnastky.

Oddíl moderní gymnastiky podpořili:

 • Gitech

 • Alžbětiny lázně

 • OKI

 • Ondeo Services CZ

 • Vodakva

 • Algon Plus Auto

 • Střední odborná škola pedagogická Karlovy Vary

a dále ochotní rodiče nových gymnastek: Asya Divotyan, maminka Laury Ternuščak • Tatiana Akimova, maminka Ajši Lochschidtové • Liudmila Ryazankina, maminka Natalky Nemtiny • Marina Šulepova, maminka Varvary Mayerové

Jedna kapitola skončila, další začíná

Letošní druhé pololetí, ve kterém v září a říjnu do oddílu nastoupilo 48 nových děvčat a které vyvrcholilo vánoční exhibicí a oddílovými přebory, hodnotíme jako velmi úspěšné, ale také zavazující k další intenzivní aktivitě. Vždyť už jenom skutečnost, že se přeborů nezúčastnily pouze 4 gymnastky, je důkazem, že svoje působení v oddílu berou vážně a moderní gymnastika je oslovuje.

Po krátkém vánočním oddychu začne oddíl připravovat plán pro příští rok, jehož náplní bude rozvoj dovedností nových děvčat, jejich účast na opravdových pohárových závodech a vytváření ještě lepších podmínek pro jejich sportovní průpravu. U starších gymnastek chceme navázat na jejich dosavadní zkušenosti a pod vedením nové hlavní trenérky je dovést až na mistrovství ČR.

Oddíl opět plánuje několik menších soutěžních a exhibičních akcí pro veřejnost a vrcholem by měly být 15. června 2013 první mezinárodní závody moderní gymnastiky v KV Areně.

Jiří Herian

Výsledky oddílových přeborů:

Skupina 1 - ročník 2008 (základní program, 0. kat.) - 10 startujících

1. místo Toufarová Kateřina
2. místo

Švestková Markéta

3. místo Ponimatkina Eva
  další zúčastněné závodnice bez určení pořadí:
Adámková Jana • Fialová Eliška • Frousová Ella • Popova Kristina • Silber Bohdana • Šimlová Karolína • Volfová Zuzana

 

Skupina 2 - ročník 2007 (základní program, 0. kat.) - 13 startujících

1. místo Svobodová Klára
2. místo

Ducháčková Anna

3. místo Salačová Kateřina
  další zúčastněné závodnice bez určení pořadí:
Černá Katka • Ducháčková Gabriela • Eliášová Laura • Kaplanová Karolína • Lochschmidtova Ajša • Mayerova Varvara • Sulková Anežka • Štafflová Lucie • Ternuščak Laura

 

Skupina 3 - ročník 2006 (základní program, 0. kat.) - 8 startujících

1. místo Orlová Klára
2. místo

Červenková Nela

3. místo Jelínková Daniela
  další zúčastněné závodnice bez určení pořadí:
Harbistová Eliška • Herianová Kamila • Košinová Amálie • Nemtina Natalia • Sečányová Martina

 

Skupina 4 - ročník 2005 (základní program, 0. kat.) - 5 startujících

1. místo Zrůstová Veronika
2. místo

Pelíšková Klára

3. místo Schwarzová Kateřina
  další zúčastněné závodnice bez určení pořadí:
Česáková Ivana • Novotná Adéla

 

Skupina 5 - ročník 1999-2003 (Akrobacie) - 7 startujících

1. místo Nekolová Kristýna
2. místo

Dědková Nina

3. místo Zmijová Martina
  další zúčastněné závodnice bez určení pořadí:
Čižnárová Jana • Hauerová Anežka • Novotná Barbora • Volfová Kateřina

Fotografie z vánoční exhibice a oddílových přeborů moderní gymnastiky

V galerii níže si můžete prohlédnout vybrané foto malých závodnic, jejich dekorování a exhibičních vystoupení. Pokud máte zájem o všechny pořízené fotografie, můžeme vám je nahrát na DVD nebo USB FlashDisk. Domluvit na nahrání se můžete s Jiřím Špičkou (721 597 940 • moderni@gymnastika-kv.cz) nebo Jiřím Herianem (602 495 191 • info@gymnastika-kv.cz).

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

  Napište první komentář!

Carlsbad RG Cup

Logo RG Cup 2015 color.png

mezinárodní závody v moderní gymnastice

V roce 2023 proběhl již 11. ročník.
zveme vás na další, opět dvoudenní závod který je předběžně naplánován na
15. a 16. června 2024.


mezinárodní závody Carlsbad RG Cup probíhají za finanční podpory
Statutárního město Karlovy Vary a Karlovarského kraje

TOP akce 2023

16. června - Poznej a vyzkoušej moderní gymnastiku | KV Arena

17. a 18. června - Carlsbad RG Cup - 11. ročník | KV Arena

4. - 13. srpna - Letní sportovní soustředění TopCamp | Sportovní hala Tachov

2 září - Festival SPORTU° | KV Arena

12. a 19. září - Nábor do TopGym Karlovy Vary | Hala TC Gejzírpark

Kalendář akcí a závodů 2023

 • 19 Lis 2023

  MČR DT + SS NNML 2023

  finální rozpis Závodnice:Lions, Kozlova+Laslopová+Bendová, Bernatová+Orlová

 • 18 Lis 2023

  MČR SS 2023

  finální rozpis Závodnice:Stars

 • 11 Lis 2023

  Rycon Cup 2023

  finální rozpis Závodnice: Madagaskar, Lions, Stars, Lukas+Mitro, Kozlova+Laslopová+Bendová, Orlová+Bernatová

 • 05 Lis 2023

  Cena města Chomutova 2023

  finální rozpis závodnice: Madagaskar, Lions, Stars, Lukas+Mitro, Kozlova+Laslopová+Bendová, Orlová+Bernatová

 • 04 Lis 2023

  Oblastní přebor SS a DT 2023

  finální rozpis závodnice: Madagaskar, Lions, Stars, Lukas+Mitro, Kozlova+Laslopová+Bendová, Orlová+Bernatová

 • 28 Říj 2023

  Porta Bohemica Cup 2023

  finální rozpis závodnice: Madagaskar, Lions, Stars, Lukas+Mitro, Kozlova+Laslopová+Bendová, Orlová+Bernatová

 • 22 Říj 2023

  Slavoj RG Cup 2023

  Finální rozpis • závodnice: Madagaskar, Lions, Stars, Lukas+Mitro, +Laslopová+Bendová, Samarska, Flaksová, Kopfstein

 • 15 Říj 2023

  O Hradeckou stuhu

  finální rozpis závodnice: Madagaskar, Lions, Stars, Lukas+Mitro, Kozlova+Laslopová+Bendová, Orlová+Bernatová, Samarska, Flaksová, Kopfstein

 • 16 Zář 2023

  OIG GYM Cup

  Finální rozpis  Závodnice: Kopfstein, Samarska, Flaksová

 • 18 Čer 2023

  Carlsbad RG Cup 2022 - NEDĚLE

  závodnice: Eldarusheva, Bečvářová, Filipenko, Laslopová R.,Zemianková, Žbánová, Balas, Lukas, Pšeničková, Yakimets, Bašistová, Kozlova, Laslopová B., Kopfstein, Samarska, Flaksová, Orlová, Bernatová 

 • 17 Čer 2023

  Carlsbad RG Cup 2022 - SOBOTA

  závodnice: Pšeničková, Yakimets, Bašistová, Kozlova, Laslopová, Kopfstein, Negreskul, Mitro, Bendová, Samarska, Flaksová, Orlová, Bernatová 

 • 28 Kvě 2023

  MČR NST A

  Finální rozpis Závodnice: Laslopová B., Kozlova

 • 27 Kvě 2023

  MČR NML A

  Finální rozpis Závodnice: Yakimets, Pšeničková, Bašistová

 • 21 Kvě 2023

  MČR SEN B

  Finální rozpis  Závodnice: Orlová, Bernatová

 • 14 Kvě 2023

  MČR NST B

  Finální rozpis  Závodnice: Bendová

 • 13 Kvě 2023

  MČR JUN B

  Finální rozpis  Závodnice: Flaksová

 • 06 Kvě 2023

  Milevský pohárek 2023

  Finální rozpis  závodnice: Bečvářová, Eldarusheva, Laslopová R., Žbánková, Yakimets, Pšeničková, Laslopová B., Bendová

 • 30 Dub 2023

  Oblastní přebor VP - NEDĚLĚ

  Finální rozpis  Závodnice: Bendová, Samarska, Flaksová, Orlová, Bernatová

 • 29 Dub 2023

  Oblastní přebor VP - SOBOTA

  Finální rozpis  Závodnice: Eldarusheva, Bečvářová, Filipenko, Laslopová R., Zemianková, Žbánková, Balas, Lukas, Mitro, Negreskul, Yakimets, Pšeničková, Bašistová, Laslopová B., Kozlova, Kopfstein

 • 23 Dub 2023

  Chomutovský pohár 2023

  finální rozpis závodnice: Negreskul, Mitro, Yakimets, Pšeničková, Bašistová, Bendová, Flaksová, Samarska, Bernatová

 • 22 Dub 2023

  Memoriál Aleny Fialové 2023

  finální rozpis závodnice: Filipenko, Bečvářová, Eldarusheva, Zemianková, Laslopová R., Balas, Laslopová B., Kozlova, Orlová

 • 22 Dub 2023

  Kvalifikace MČR JUN A

  Závodnice: Kopfstein

 • 15 Dub 2023

  RG Cup Hradec Králové

  Finální rozpis  Závodnice: Bečvářová, Eldarusheva, Yakimets, Pšeničková, Bašistová, Kozlova, Bendová, Kopfstein, Orlová

 • 07 Dub 2023

  UPREAL Cup 2023

  Finální rozpis závodnice: Žbánková, Yakimets, Pšeničková, Bašistová, Laslopová B., Kozlova, Samarska, Flaksová, Kopfstein, Bernatová

 • 02 Dub 2023

  AJUR Cup 2023

  Finální rozpis  závodnice: Filipenko, Zemianková, Laslopová R., Balas, Žbánková, Laslopová B., Samarska, Flaksová, Bernatová, Orlová

 • 01 Dub 2023

  Jablonecká perlička

  Finální rozpis  Závodnice: Mitro, Negreskul, Lukas, Bendová, Kopfstein

 • 25 Bře 2023

  Ústecký pohár 2023

  Finální rozpis závodnice: Pšeničková, Yakimets, Bašistová, Kozlova, Laslopová B., Bendová, Samarska, Flaksová, Orlová, Bernatová

 • 18 Bře 2023

  Goodwill Cup - Praha 2023

  Finální rozpis Závodnice: Filipenko, Balas, Lukas, Negreskul, Mitro, Samarska, Flaksová, Kopfstein

 • 04 Bře 2023

  Milevský pohár 2023

  Finální rozpis  závodnice: Bečvářová, Eldarusheva, Zemianková, Laslopová R., Žbánková, Laslopová B., Bendová, Kopfstein, Orlová, Bernatová 

 • 02 Led 2023

Archív