0 Kč

První pololetí 2014 – úspěchy nejen sportovní

Dovolte mi před nadcházející podzimní sezónou shrnout činnost oddílu za první pololetí roku 2014. Těch šest měsíců od ledna do června bylo opravdu nabito událostmi a zejména oddílovými úspěchy, a to nejen na poli sportovním.

V únoru úspěšně absolvovali noví zájemci trenérské a rozhodcovské školení moderní gymnastiky zakončené písemnou a praktickou zkouškou. Všichni opravdu náročné čtyřdenní školení v Praze, pod taktovkou gymnastické „guru“ Ivety Šimůnkové, zvládli úspěšně a odnesli si spoustu nových znalostí.

Příkladné aktivity a snahu našeho oddílu pozvednout moderní gymnastiku zaznamenaly oddíly napříč republikou, což bylo jedním z důvodů, že byl manažer našeho oddílu, Jiří Herian, na únorové valné hromadě nominován a jednohlasně zvolen předsedou Západočeské oblasti moderní gymnastiky, která zahrnuje 11 oddílů v Karlovarském a Plzeňském kraji.

Na plese sportovců 7. 3. byla naše hlavní trenérka oddílu, Miroslava Špičková, slavnostně vyhlášena v anketě „Úspěšný sportovec Karlovarska“ a oceněna titulem trenérka roku 2013. Je to jistě nejen pro ni velká čest a motivace do další práce.

Oddíl se podílel na uspořádání prvního ročníku Západočeské ligy v moderní gymnastice, jejíž první kolo proběhlo v rámci „Karlovarského lázeňáčku“ 22. 3. v karlovarské hale BK Lokomotiva.

Až ve vzdáleném belgickém Lille jsme velmi úspěšně 12. 4. absolvovali mezinárodní závody, ze kterých naše závodnice přivezly zlato a stříbro.

V sobotu 14. 6. jsme uspořádali druhý ročník mezinárodních závodů v moderní gymnastice – Carlsbad RG Cup, který s účastí 126 závodnic 9 států Evropy úspěšně proběhl v KV Areně. Z našich karlovarských 6 závodnic se 3 medailově umístily (2x stříbro, 1x bronz).

Celkem závodnice oddílu za toto pololetí vybojovaly na pohárových soutěžích volného a základního programu 48 medailí (15 zlatých, 18 stříbrných a 15 bronzových):

  • V rámci celkového vyhodnocení čtyřkolové Západočeské ligy jsme získaly 3 první místa, 1 místo druhé a 2 místa třetí.
  • Na Západočeských oblastních přeborech volného programu jsme získaly 4 medailová umístění
    a 3 postupy na MČR.
  • Na Západočeských oblastních přeborech základního programu vybojovaly naše závodnice 3 medailová umístění.

V denním tisku vyšlo o našem oddílu a jeho úspěších za půl roku celkem 15 článků a byly jsme i hosty v živém vysílání Českého rozhlasu Plzeň.

To vše je výsledkem obětavé práce zejména trenérů oddílu, organizačních schopností jeho manažerů, nadšení rodičů a samozřejmě i píle samotných moderních gymnastek. Za podporu děkujeme i ochotným sponzorům, městu Karlovy Vary a Karlovarskému kraji.

Věříme, že přízeň všech si zachováme i do budoucna a budeme moci dále přinášet radost ze cvičení všem našim děvčatům.

Jiří Herian

 

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!

Carlsbad RG Cup

Logo RG Cup 2015 color.png

mezinárodní závody v moderní gymnastice

V roce 2021 proběhl již 9. ročník, zveme vás na jubilejní 10. ročník který je naplánován na
4. a 5. června 2022.


mezinárodní závody Carlsbad RG Cup probíhají za finanční podpory
Statutárního město Karlovy Vary a Karlovarského kraje

TOP akce 2022

11. a 25. ledna - Nábor do TopGym Karlovy Vary | Hala TC Gejzírpark

4. a 5. června - Carlsbad RG Cup - 10. ročník | KV Arena

5. - 14. srpna - Letní sportovní soustředění TopCamp | Sportovní hala Tachov

13. a 20 září - Nábor do TopGym Karlovy Vary | Hala TC Gejzírpark

19. a 20. listopadu - Mistrovství ČR ve společných skladbách  | Hala míčových sportů

Kalendář akcí a závodů 2021

  • 20 Srp 2021

    Hobit Cup 2021

    závodnice: finální rozpis Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Pachmanová Laura, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Bendová Jolana, Lipovská Vanesa, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Samareva Alisa, Fedunova Darja, Orlová Klára

  • 04 Zář 2021

    Oblastní přebory Volného programu 2021

    Finální rozpis závodnice: Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Muras Aneta, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Pachmanová Laura, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Sattler Elizabeth, Podroužková Tereza, Aldushina Sofia, Tokarova Daria, Bendová Jolana, Lipovská Vanesa, Samarska Vlada, Kopfstein Laura, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Aldushina Anastasia, Samareva Alisa, Fedunova Darja, Orlová Klára, Soumarová Tereza, Herianová Kamila, Bernatová Kristina

  • 11 Zář 2021

    Goodwill Cup - Praha 2021

    Finální rozpis závodnice: Muras Anera, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Bendová Jolana, Kopfstein Laura, Samarska Vlada, Bayerova Eliška, Lipovská Vanesa, Flaksová Diana 

  • 18 Zář 2021

    OIG GYM Cup 2021

    Finální rozpis závodnice: Laslopová B., Kozlova, Kopfstein, Samareva, Fedunova, Orlová, Bernatová

  • 19 Zář 2021

    O Hradeckou Stuhu 2021

    Finální rozpis Závodnice: Yakimets, Křížová, Bašistová, Podroužková, Bendová

  • 25 Zář 2021

    Plzeňský pohár 2021

    Finální rozpis závodnice: Zemianková, Laslopová R., Yakimets, Křížová, Bašistová Laslopová B., Kozlova, Kopfstein, Bernatová

  • 25 Zář 2021

    Ústecký pohár 2021

    Finální rozpis závodnice: Bendová, Flaksová, Bayerova, Samareva, Fedunova, Orlová, Soumarová

  • 02 Říj 2021

    MČR NML B

    Finální rozpis Závodnice:Bendová

  • 03 Říj 2021

    MČR SEN B

    Finální rozpis Závodnice:Bernatová

  • 23 Říj 2021

    MČR NML A - exhibice

    Finální rozpis Účastice:Všechny gymnastky VP

  • 23 Říj 2021

    MČR NML A - závodnice

    Finální rozpis Závodnice:Laslopová, Kozlova

  • 24 Říj 2021

    MČR NST A - exhibice

    Finální rozpis Účastice:Všechny gymnastky VP

  • 24 Říj 2021

    MČR NST A - závodnice

    Finální rozpis Závodnice:Kopfstein

  • 30 Říj 2021

    MČR NST B

    Závodnice:Samarska, Bayerova, Flaksová

  • 31 Říj 2021

    MČR JUN B

    Finální rozpis Závodnice:Samareva, Fedunova, Orlová

  • 06 Lis 2021

    Milevský pohár 2021

    závodnice: Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Kozlova Nelly, Laslopová Barebora, Bendová Jolana, Kopfstein Laura, Bernatová Kristina

  • 20 Lis 2021

    Carlsbad RG Cup

     nominace: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Muras Aneta, Yakimets Daniella, Pšeničková Vanesa, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Podroužková Tereza, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Bayerova Eliška, Flaksová Diana, Kopfstein Laura, Samareva Alisa, Fedunova Darja, Soumarová Tereza, Orlová Klára, Bernatová Kristina

  • 05 Pro 2021

    ČERT CUP

     nominace: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Muras Aneta, Yakimets Daniella, Pšeničková Vanesa, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Podroužková Tereza, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia

  • 17 Pro 2021

    Předvánoční rozloučení 2021

    Všechny gymnastky VP a Přípravky

Archív