0 Kč

Schváleno: moderní gymnastika i pro chlapce a muže

Svaz moderní gymnastiky schválil na svém zasedání dne 1. dubna 2012 na základě direktivy Evropské komise o rovném přístupu k pohlaví kategorie moderní gymnastiky pro chlace a muže. Příznivci tohoto sportu se tak i v České republice dočkají nového rozměru moderní gymnastiky.

Jsme rádi, že i naše republika se po dlouhých letech neudržitelné diskriminace zájemců o moderní gymnastiku z řad chlapců zařadí po boku moderních a demokratických zemí, kde mužská moderní gymnastika je dávno běžným a uznávaným sportem. Za všechny uvedeme Japonsko a přikládáme i odkaz na video, kde je vidět, že mužský prvek znamená úplně nové pojetí choregrafie a rytmiky sestav.

Věříme, že chlapecké a mužské kategorie obohatí a zpestří nejen závody moderní gymnastiky, ale třeba i pojetí někdy již nudně se opakujících prvků v dívčích sestavách a přinese také nová přátelství mezi závodnicemi a nově i závodníky samotnými.

 

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

  • Gymnastika chlapci

    11. 7. 2020 8:55:42 | Dagmar Stehlíková

    Dobrý den,
    ráda bych se zeptala, zda trénujete i chlapce.Náš 5letý syn miluje gymnastiku,je šikovný a rád by chodil trénovat "trochu jinou gymnastiku",než jaká je u dívek.Můžete mi prosim podat nějaké informace? Jsme z Ostrova.Děkuji předem za odpověď.Stehlíková D.

    Odpovědět

Carlsbad RG Cup

Logo RG Cup 2015 color.png

mezinárodní závody v moderní gymnastice

V roce 2021 proběhl již 9. ročník, zveme vás na jubilejní 10. ročník který je naplánován na
4. a 5. června 2022.


mezinárodní závody Carlsbad RG Cup probíhají za finanční podpory
Statutárního město Karlovy Vary a Karlovarského kraje

TOP akce 2022

11. a 25. ledna - Nábor do TopGym Karlovy Vary | Hala TC Gejzírpark

4. a 5. června - Carlsbad RG Cup - 10. ročník | KV Arena

5. - 14. srpna - Letní sportovní soustředění TopCamp | Sportovní hala Tachov

13. a 20 září - Nábor do TopGym Karlovy Vary | Hala TC Gejzírpark

19. a 20. listopadu - Mistrovství ČR ve společných skladbách  | Hala míčových sportů

Kalendář akcí a závodů 2022

  • 05 Bře 2022

    Kontrolní trénink 2022

    závodnice: Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Muras Aneta, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Bernatová Kristina

  • 13 Bře 2022

    Hobit Cup 2022

    Finální rozpis • závodnice: Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Muras Aneta, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Bernatová Kristina

  • 19 Bře 2022

    Milevský pohár 2022

    Finální rozpis • závodnice: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Yakimets Daniella, Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barebora, Kopfstein Laura, Bernatová Kristina

  • 26 Bře 2022

    Monet Cup 2022

    Finální rozpis • závodnice: Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Bernatová Kristina

  • 02 Dub 2022

    Memoriál Aleny Fialové 2022

    Finální rozpis • závodnice: Křížová Viktorie, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada,

  • 03 Dub 2022

    AJUR Cup 2022

    Finální rozpis • závodnice: Zemianková Emma, Yakimets Daniella, Pšeničková Vanesa, Kopfstein Laura, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Bernatová Kristina

  • 09 Dub 2022

    Goodwill Cup - Praha 2022

    Finální rozpis • Závodnice: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Pšeničková Vanesa, Yakimets Daniella, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja

  • 23 Dub 2022

    Chomutovský pohár 2022 - sobota

    Závodnice: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Pšeničková Vanesa, Yakimets Daniella

  • 24 Dub 2022

    Chomutovský pohár 2022 - neděle

    závodnice: Sofiya Cherepanova, Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Bendová Jolana, Tokarova Daria, Aldushina Sofia, Samarska Vlada, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Orlová Klára, Bernatová Kristina

  • 30 Dub 2022

    Oblastní přebory Volného programu 2022 - SOBOTA

    závodnice: Laslopová Rozálie, Zemianková Emma, Pšeničková Vanesa, Yakimets Daniella, Bendová Jolana, Aldushina Sofia, Tokarova Daria, Samarska Vlada

  • 01 Kvě 2022

    Oblastní přebory Volného programu 2022 - NEDĚLE

    závodnice: Bašistová Beáta, Laslopová Barbora, Kozlova Nelly, Kopfstein Laura, Flaksová Diana, Bayerova Eliška, Fedunova Darja, Orlová Klára, Bernatová Kristina

  • 07 Kvě 2022

    Milevský Pohárek 2022

    závodnice: Zemianková Emma, Laslopová Rozálie, Yakimets Daniella, Bašistová Beáta, Laslopová Barebora, Bendová Jolana, Kopfstein Laura, Bernatová Kristina

  • 14 Kvě 2022

    MČR JUN B

    závodnice: Darja Fedunova, Diana Flaksová

  • 15 Kvě 2022

    MČR NST B

    závodnice: Aldushina Sofia, Bendová Jolana, Samarska Vlada

  • 21 Kvě 2022

  • 28 Kvě 2022

    MČR NML A

    Závodnice: Bašistová, Laslopová B., Kozlova

  • 29 Kvě 2022

    MČR NST A

    Závodnice: Kopfstein

  • 04 Čer 2022

    Carlsbad RG Cup 2022 - SOBOTA

    závodnice: Všechny gymnastiky VP i Mini, které zvládnou předepsaný počet sestav pro svou věkovou kategorii

  • 05 Čer 2022

    Carlsbad RG Cup 2022 - NEDĚLE

    závodnice: Všechny gymnastiky VP i Mini, které zvládnou předepsaný počet sestav pro svou věkovou kategorii

Archív