Úvodní stránka » Závodnice a gymnastky » Pokyny pro rodiče

Praktické pokyny pro rodiče

Prosím, přečtěte si pozorně „Pravidla sportovního klubu moderní gymnastiky TopGym Karlovy Vary“ a tyto „Základní praktické informace“. Pravidla a praktické informace jsou vytvořeny na základě dlouholetých zkušeností a i když se vám možná některá ustanovení budou zpočátku jevit zdánlivě nelogicky či nepochopitelně, věřte, že vycházejí z racionálních potřeb a je potřebné se jimi opravdu řídit. Děkujeme za pochopení.

Kde brát informace a na koho se obrátit:

Veškeré informace jsou na webových stránkách oddílu www.gymnastika-kv.cz. Rodičům zasíláme e-mailem upozornění na nový obsah zveřejněný na webu. Informace, které jsou důležité, nebo určené pouze některým členům zasíláme pouze do e-mailu. S výkonnými členy oddílu komunikujte nejlépe e-mailem, můžete též volat, psát SMS a většina z nich používá i Facebook a různé internetové messengery. 

S dotazy se prosím obracejte pouze na trenéry klubu. Informace, které obdržíte od jiných rodičů, byť podané v dobré víře, nelze považovat za relevantní. Prosíme vás, abyste ani vy sami nepodávali ostatním rodičům informace, které nejsou oficiálně vyvěšeny na webu či zaslány e-mailem. To patří do kompetence trenérů.

Náš klubu poskytuje rodičům nadstandardní informační servis. Prosíme, čtěte tyto informace pečlivě a včas. I přes veškerou ochotu není náplní naší činnosti sdělovat informace jenom proto, že si je rodiče nebyli schopni přečíst sami.

V případě jakýchkoliv pochyb či stížností se nebojte okamžitě obrátit na předsedu klubu. Neřešte je s jinými rodiči, nebo za půl roku – v takových případech vám nejspíše již nebudeme moci pomoc.

Účast na trénincích 

Každá gymnastka se účastní tréninků dle svého sportovního zařazení. Aktuální zařazení i rozpis tréniků je na tomto webu. Prosíme, sledujte na webu změny v trénincích, zejména před prázdninami, státními svátky a koncem školního roku.

Důležité pokyny pro rodiče:

 • Přivezte dceru na trénink tak, abyste mohli pomoci cca 10 minut před tréninkem s navezením a rozbalením koberců.
 • Ustrojená gymnastka by měla být v tělocvičně nejdéle 5 minut před zahájením tréninku.
 • Do doby zahájení tréninku za své gymnastky odpovídají rodiče!
 • Pokud gymnastka přijde pozdě na trénink (i když je předem rodiči omluvena), vždy se jde osobně nahlásit trenérovi a osobně omluvit za pozdní příchod.
 • Přibližně 5 minut před koncem tréninku rodiče pomohou se sbalením koberců, pak se teprve gymnastky půjdou převlékat.
 • Z bezpečnostních a organizačních důvodů je třeba důsledně vodit svoji dceru až do tělocvičny a rovněž si ji tam vyzvedávat.
 • Během tréninků není přítomnost rodičů v tělocvičně povolena, nesnažte se prosím v zájmu své dcery ani nahlížet „mezi dveřmi“, děvčata se snaží sledovat, zdali tam nestojíte a ztrácejí koncentraci.

Pokyny pro účast na závodech 

I přes naši snahu poskytovat maximum informací, stále řešíme u některých rodičů problémy spojené s účastí na závodech. Bohužel, nepřipravenost a neukázněnost vyvolává organizační problémy celé výpravy našeho oddílu a v neposlední řadě způsobuje i problémy organizátorům závodu. Těžko se pak podivovat nad nedostatky v organizaci závodů, když se jako oddíl nechováme lépe a ke zmatkům aktivně přispíváme!

Povinnosti rodičů závodnic před závody:

 • Sledovat pravidelně (min. 1x týdně) webové stránky a rozpisy závodu, kde jsou uvedeny nominace, časový rozpis a další pokyny. Do rozpisů je nově přidán stav rozpisu – Předběžný / Finální / popř. Aktualizovaný. Sledujte prosím tedy i následné změny.
 • U každého rozpisu je nově uveden vedoucí výpravy včetně mobilního telefonu. Veškeré záležitosti ohledně závodů a účasti řešte prosím s ním.
 • Veškeré dotazy a organizační záležitosti ohledně účasti a přípravy řešte včas, ne na poslední chvíli či dokonce v den závodů.
 • Zajistěte si včas dopravu vlastní nebo se domluvte s jinými rodiči.
 • Nabídněte prosím volnou kapacitu trenérům oddílu, kteří nemají možnost vlastní dopravy.

Povinnosti rodičů v den závodů:

 • Dostavit se na závody včas dle rozpisu, bez ohledu na to, kdy bude gymnastka startovat! Čas na prezentaci a rozcvičení je daný, pozdě příchozí nemůžou být zaregistrovány a nebudou závodit.
 • Mít sebou vše potřebné – závodní dres, sportovní oblečení, přezůvky a další potřeby, jak je uvedeno na webu nebo u rozpisu závodů.
 • Připravte si prosím, pokud možno přesně, finanční obnos startovného, které bude vybírat vedoucí výpravy.
 • Převléknout a učesat svoji dceru a předat ji trenérům.
 • Dbát na maximální kázeň své dcery. Trenérky mají závodnice připravovat na start, ne řešit neukázněnost a shánět gymnastky po celé závodní hale.
 • Sledovat pokyny vedoucího výpravy a trenérů v průběhu závodního dne.

Děkujeme za pochopení a odpovědný přístup.

Výsledky

Výsledky Milevský pohár - 3. 3. 2018

4.3.2018

Milevský pohár jsou nejenom první závody...

» číst dál

Výsledky Memoriál Milady Duckeové Mariánské Lázně - 2. 4. 2017

2.4.2017

Svým výkonem nám udělala radost Barbora Laslopová...

» číst dál

Výsledky Zpč. liga 1. kolo - 2. 4. 2017

2.4.2017

Výkon našich děvčat odpovídal předpokladům...

» číst dál

Výsledky Milevský pohár - 1. 4. 2017

1.4.2017

Vzhledem k novým pravidlům moderní gymnastiky...

» číst dál

archiv


Odkazy:

Jsme členy Českého svazu moderní gymnastiky

Český svaz moderní gymnastiky

Územně patříme do Západočeské oblasti moderní gymnastiky

Západočeská oblast moderní gymnastiky

Jsme členy Sportovní unie Karlovarska / České unie sportu

Sportovní unie Karlovarska - ČUS


Gymnastické potřeby nakupujeme na

Natalyshop-SasakiOtevřené tréninkové programy TopGym 2018

Rozvojové středisko mládeže
ČSMG

Tréninkové centrum 
TopGym Karlovy Vary

Open Top Weekend
Karlovy Vary


Kontaktujte nás:

Telefon+420 602 495 191

E-mailinfo@gymnastika-kv.cz

Facebookhttps://www.facebook.com/
TopGymKarlovyVaryModerniGymnastika


Carlsbad RG Cup

web Karlovarského poháru, mezinárodních závodů v moderní gymnastice, které pořádá naš sportovní klub moderní gymnastiky


Sportovní klub moderní gymnastiky TopGym Karlovy Vary navazuje na svoji činnost v původním oddíle moderní gymnastiky TJ Slavia Karlovy Vary. Moderní gymnastika má v Karlových Varech dlouholetou tradici od roku 1955 a její závodnice dosahují v tomto krásném olympijském sportu skvělých výsledků. Jsme rádi za váš zájem o moderní gymnastiku a děkujeme všem, kteří nás podporují.

„Moderní gymnastika, jako sport spojující eleganci těla a zdraví pohybu, přirozeně patří do Karlových Varů a celého lázeňského regionu, kde se historicky snoubí léčivá síla přírody a krása lázeňských měst.“