Úvodní stránka » Výsledky » Archiv výsledků 2015 » Výsledky Milevský pohár - 7. 3. 2015

Neuvěřitelné Milevsko: 2 celkové bronzy + 3 stříbra za náčiní

Ano, je to téměř neuvěřitelné! Klára Tamchynová vybojovala bronz a k tomu stříbro za švihadlo a Kristina Bernatová přidala druhý bronz a k tomu dvě stříbra za obruč a míč navrch. Že bychom s našimi moderními gymnastkami na prvních závodech sezóny, a ještě tak dobře obsazených, někdy vybojovali medaile, si já osobně nepamatuji. Myslím, že nejen pro mě osobně se letošní Vánoce konaly už 7. března.

Závodní sezónu moderní gymnastiky zahájily závodnice TJ Slavia Karlovy Vary, stejně jako loni, v Milevsku. A zejména letos jsme na závody nejeli se žádnými medailovými ambicemi. Nové sestavy, velká marodka, první závody, silná konkurence, to je vždy téměř smrtící kombinace. Navzdory loňským úspěchům by bylo naivní si myslet, že se bude dařit stále, zejména na prvních závodech, které jsou pro naše moderní gymnastky hlavně ve znamení „veřejného tréninku“ a získávání nového sebevědomí pro nadcházející závodní sezónu. Ale jak se říká, trenéři míní, závodnice mění. A to je dobře…

Již cesta do Milevska probíhala za jarního sluníčka a naprosté pohody mezi našimi závodnicemi. Využili jsme toho, že jsme nasadili naše nejstarší závodnice, a tak jsme nemuseli být přítomni v hale už od časného rána. Do haly jsme dorazili kolem poledne, kdy se dopolední část chýlila ke konci. Naši už tak dobrou náladu zvedlo ještě vřelé setkání se spoustou známých tváří z oddílů celé republiky.

V odpolední části jsme shlédli výkony juniorek a seniorek, kde jsme tradičně zafandili zejména Andree Kheilové, která začínala s volným programem právě v našem oddílu a která se jako zkušená seniorka a reprezentantka ČR v Milevsku představila s krásnými choreografiemi a nádhernými dresy.

Daria Komarova – dobře s kužely, smůla se švihadlem

Naše děvčata přišla na řadu až v posledních dvou kategoriích. První v kategorii kadetek starších nastoupila Daria Komarova, která začala závodit teprve loni v září. První sestavu absolvovala s kužely. Chytlavá ruská „Kaťuša“ roztleskala publikum a Darii práce s kužely zase oslovila rozhodčí, kteří její sestavu ocenili velmi slušnou známkou. Kužele Daria neustále zlepšuje a byl vidět oproti loňsku opět posun v pořadí v rámci tohoto náčiní. Bohužel, se švihadlem tolik štěstí už Daria neměla. Je to její nové závodní náčiní, a tak sestavu se švihadlem předvedla úplně poprvé v životě. A i když začátek sestavy vypadal slibně, brzy se u Darii dostavila nervozita a s ní i chyby. Nízká známka za švihadlo tak v součtu Dariu odsunula až na předposlední místo. I když bychom jí z celého srdce přáli lepší umístění, vzkazujeme: „Bojuj dál, příště to dáš!“. A taky tomu věříme!

Klára Tamchynová – dobré kužele, ještě lepší švihadlo

Druhou naší kadetkou starší byla zkušená Klára Tamchynová. Klára je dobrá závodnice a v rámci západočeské oblasti patří dlouhodobě ke špičce, i když na republikové úrovni je z důvodu konkurence silného ročníku obtížné se prosadit. O to větším a příjemnějším překvapením bylo tentokrát její umístění na bedně. V první sestavě na ni čekaly také kužele, které má v rytmu irské hudby „zmáknuté“ již od loňska. Vše perfektně pochytala, jenom úplně na konci najednou obě kužele vyklouzly z ruky a zafungovala gravitace. I přes tuto chybu ale bylo hodnocení sestavy skvělé a Klára měla nadějně našlápnuto směrem na stupínky vítězů. Nicméně jako druhé ji čekalo švihadlo. Se švihadlem to sice Klára již umí, ale sestava byla zbrusu nová. Nicméně, kdo Kláru zná, ví, že umí na závodech podat mnohdy překvapivé výkony. A to byl naštěstí i tento případ. Krásná sestava v rytmu charlestonu a k tomu skvělé taneční „krokovky“ opět neušly aplausu publika ani ocenění ze strany rozhodčích. První bronz tak byl doma a při vyhlašování k němu pořadatelé přidali Kláře ještě stříbro za jednotlivé náčiní, samozřejmě její krásné švihadlo. A my Kláře vzkazujeme: „Díky a příště to zopakuj!“

Kristina Bernatová – skvělá obruč, pak standardní míč

Hvězdná chvíle nastala pro poslední z našich závodnic, Kristinu Bernatovou, v kategorii dorostenek. Ta se představila ve startovním poli vedle známých jmen dlouhodobě úspěšných dorostenek. Prostým pohledem na startovní listinu by závodnice nízkých ambicí šla snad rovnou do šatny… Kristina se tím ale nenechala vyvést z koncentrace. V prvním provedení na ni čekala sestava s obručí. Novou choreografii doplnila novým dresem a v kombinaci s téměř bezchybným provedením a skvělým výrazem byla po prvním kole ve vedení s nejvyšší známkou. V druhém provedení čekal na Kristinu míč. Loni s ním slavila velké úspěchy, letos ho představila ve značně pozměněné choreografii. Ač se Kristina velmi snažila a i její výraz byl skvělý, nepodařilo se zatím dotáhnout vše k úplné spokojenosti ji samé ani rozhodčích. Přesto výsledné třetí místo bylo v již zmíněné konkurenci naprosto skvělé, na bedně si podala ruku s Dočkalovou a Kocovou a další zvučným jménům ukázala záda. Ve vyhlašování dílčích náčiní pak získala stříbro za obruč i stříbro za míč. A my vzkazujeme: „Gratulace a jsme na tebe hrdí!“

Lepší zahájení sezóny jsem si už snad ani přát nemohli

Ano, jak již bylo řečeno, výsledek našich moderních gymnastek byl nejen skvělým zahájením sezóny, ale potvrdil i dlouhodobě se zvyšující kvality našich závodnic a našeho oddílu jako takového. Na tomto místě patří velké poděkování všem trenérkám, a to doslova. Nejen naší hlavní trenérce, Miroslavě Špičkové, která tak potvrdila, že její ocenění titulem „Trenérka Karlovarska 2013“ bylo zasloužené, ale i dalším trenérkám které se na trénování našich moderních gymnastek podílejí a našim závodnicím předávají své praktické zkušenosti nebo třeba jen morální podporu. A chtěl bych dodat, že to není jen o trenérkách a moderních gymnastkách, ale i celkové pohodě v oddílu, jeho filozofii a dobrém jménu, které si za ty tři roky vytvořil, a v neposlední řadě i o podpoře rodičů, kterou svým dcerám dávají.

Závěrem bych chtěl vzkázat: „Věřím, že takových krásných článků budu moci letos napsat ještě hodně“.

Jiří Herian

Výsledky Kadetky starší (12 startujících):

3. místo  Klára Tamchynová Kužele 9,700 • Švihadlo 10,100 • Celkem 19,800
  + 2. místo ve vyhlášení sestavy za švihadlo
11. místo Daria Komarova Kužele 9,050 • Švihadlo 7,450 • Celkem 16,500

Výsledky Dorostenky (10 startujících):

3. místo  Kristina Bernatová Míč 10,750 • Obruč 11,850 • Celkem 22,600
  + 2. místo ve vyhlášení sestavy za obruč
+ 2. místo ve vyhlášení sestavy za míč

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Výsledky

Výsledky Milevský pohár - 3. 3. 2018

4.3.2018

Milevský pohár jsou nejenom první závody...

» číst dál

Výsledky Memoriál Milady Duckeové Mariánské Lázně - 2. 4. 2017

2.4.2017

Svým výkonem nám udělala radost Barbora Laslopová...

» číst dál

Výsledky Zpč. liga 1. kolo - 2. 4. 2017

2.4.2017

Výkon našich děvčat odpovídal předpokladům...

» číst dál

Výsledky Milevský pohár - 1. 4. 2017

1.4.2017

Vzhledem k novým pravidlům moderní gymnastiky...

» číst dál

archiv


Odkazy:

Jsme členy Českého svazu moderní gymnastiky

Český svaz moderní gymnastiky

Územně patříme do Západočeské oblasti moderní gymnastiky

Západočeská oblast moderní gymnastiky

Jsme členy Sportovní unie Karlovarska / České unie sportu

Sportovní unie Karlovarska - ČUS


Gymnastické potřeby nakupujeme na

Natalyshop-SasakiOtevřené tréninkové programy TopGym 2018

Rozvojové středisko mládeže
ČSMG

Tréninkové centrum 
TopGym Karlovy Vary

Open Top Weekend
Karlovy Vary


Kontaktujte nás:

Telefon+420 602 495 191

E-mailinfo@gymnastika-kv.cz

Facebookhttps://www.facebook.com/
TopGymKarlovyVaryModerniGymnastika


Carlsbad RG Cup

web Karlovarského poháru, mezinárodních závodů v moderní gymnastice, které pořádá naš sportovní klub moderní gymnastiky


Sportovní klub moderní gymnastiky TopGym Karlovy Vary navazuje na svoji činnost v původním oddíle moderní gymnastiky TJ Slavia Karlovy Vary. Moderní gymnastika má v Karlových Varech dlouholetou tradici od roku 1955 a její závodnice dosahují v tomto krásném olympijském sportu skvělých výsledků. Jsme rádi za váš zájem o moderní gymnastiku a děkujeme všem, kteří nás podporují.

„Moderní gymnastika, jako sport spojující eleganci těla a zdraví pohybu, přirozeně patří do Karlových Varů a celého lázeňského regionu, kde se historicky snoubí léčivá síla přírody a krása lázeňských měst.“